Vyberáte nové auto? Tu je 5 výhod, ktoré vám prinesie jeho kúpa

Volkswagen
Novinky
Publikoval Denis

Rozhodovanie, či si kúpiť nové auto, alebo dať prednosť jazdenému môže byť pre niektorých náročné. Jedno, jediné správne riešenie neexistuje – všetko závisí od vašich osobných predstáv a požiadaviek. Ak je pre vás najdôležitejších týchto 5 kritérií, kúpa nového auta je pre vás správnou voľbou.

1. Dokonalý technický stav

Za nové autá na predaj si v porovnaní s ojazdeným priplatíte, no môžete si byť istí jeho 100 % technickým stavom. Žiadna skrytá korózia karosérie, neriešite nefunkčné brzdové platničky, ani nemusíte na internete hľadať „ako zbaviť auto cigaretového pachu“. Nové auto je jednoducho iba vaše a nikto pred vami ho nepoužíval. Pre mnoho ľudí je toto zásadná požiadavka, patríte medzi nich?

2. Neobmedzené možnosti pri výbere

Keď pozeráte ponuku jazdených vozidiel, často sa môže stať, že objavíte model s vysnívanou výbavou, ale potom zistíte, že má dieslový agregát. Alebo, že namiesto textilných poťahov má kožu. Nové autá prinášajú skvelú možnosť – sami si vyberiete farbu, výbavu, motorizáciu aj ďalšie špecifické vlastnosti. Vozidlo síce nemáte hneď, no o niekoľko týždňov šoférujete vysnívané auto, pri ktorom ste nemuseli robiť kompromisy kvôli limitovanej ponuke.

3. Najmodernejšie technológie

Väčší komfort, vyššia bezpečnosť či nižšia spotreba. Aj to získate vďaka moderným technológiám. Pri novom vozidle máte istotu, že si kupujete to najlepšie a najinovatívnejšie, čo sa na trhu automobilov nachádza. Nové autá na predaj sú drahšie ako jazdené, je to však pochopiteľné: vývoj a nasadenie bezpečnostných a asistenčných systémov stojí nezanedbateľné čiastky. Okrem toho, milovníci prírody ocenia aj to, že dnešné automobily používajú ekologickejšie agregáty.

4. Záruka a nulové servisné náklady

Poruchy sa samozrejme po čase nevyhnú ani novým autám, vy však máte istotu, že vás to nebude stáť ani euro. Ak ide o chybu, ktorú ste nespôsobili, servisné náklady na jej odstránenie máte pokryté vďaka záruke. Veľkou výhodou je, že zákonom garantované dva roky si za prijateľný poplatok viete predĺžiť aj na 4 či 5 rokov.

5. Motor si zabehnete sami

Motor sa zabieha počas prvých pár tisíc kilometrov, ktoré majú podiel na tom, či má auto vyššiu spotrebu, ako udáva výrobca. Pri novom vozidle máte istotu, že jeho výkon ani vlastnosti nebudú ovplyvnené jeho nesprávnym používaním. Pravidlá zabehnutia motora sú jednoduché a aj vďaka ním môže mať vaše auto výbornú spotrebu.

Nové autá na predaj značiek Peugeot, Opel či Citroën si môžete pozrieť na stránke najväčšieho slovenského predajcu vozidiel www.finalcd.sk.

Obsah