Vyberáme pneumatiky pre ťažké zariadenia na stavbu

Traktor
Novinky
Publikoval Denis

Kvalita pneumatík je dôležitá nielen pre klasický osobný automobil, ale aj pre zariadenia, ktoré potrebujeme využívať na rôzne stavebné práce. Ich vlastnosti sú v mnohých prípadoch oveľa náročnejšie, pretože ide o väčšie hmotnosti a tlak, ktorým konkrétne pneumatiky musia odolávať.

Čo rozhoduje?

Pre stroje na stavbu ciest sú potrebné v prvom rade pneumatiky, ktoré dokážu odolávať prerazeniu a iným škodám oveľa viac ako kolesá bežných osobných vozidiel. Avšak prevádzkové podmienky pneumatík sa veľmi líšia, a ak sa neberú do úvahy všetky faktory, ktoré ovplyvňujú ich kvalitu a funkčnosť, nebudú pneumatiky optimálne fungovať alebo dokonca predčasne zlyhajú.

Traktor

>Všetky pneumatiky na VZV, pre stavebné, cestné a zdvíhacie stroje musia zabezpečiť bezpečnosť väčšinou objemnejšej prepravy. Sú tiež navrhnuté tak, aby táto vyššia hmotnosť nebrzdila koleso, znížila valivý odpor, hluk a vibrácie počas jazdy, aby mala dobrú odolnosť proti opotrebeniu, bola zabezpečená jej jednoduchá stabilita a ovládateľnosť. Ak si chcete vybrať kolesá pre takéto stroje, je potrebné vziať do úvahy všetky tieto a ďalšie faktory.

>Skúste stavebné pneumatiky od Čematu:

>Cestné podmienky, v ktorých sú takéto stroje prevádzkované, môžu byť mestské ulice, diaľnice s dobrým pokrytím alebo terénne cesty. Preto by mali byť tieto pneumatiky špecifických vozidiel a strojov prispôsobené na akýkoľvek povrch.

>Špeciálna pneumatika 10-16,5 disponuje v tomto smere tými najlepšími parametrami a vy si ju môžete objednať priamo z pohodlia domova alebo práce a nezaťažovať sa s jej prepravou, pretože ako vieme, je to často veľký rozmer, ktorý len tak do osobného automobilu nevmestíte.

te.

> src="https://autoride-dev.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/assets/bb96f1ec-9b2e-405f-97b3-95ed84b2ec88/850px.jpg" alt="farmer-tractor-agriculture-farm-agricultural-2789141" title="Farmer-Tractor-Agriculture-Farm-Agricultural-2789141" uuid="bb96f1ec-9b2e-405f-97b3-95ed84b2ec88" author="maxpixel.net" attribution="" license="" source="https://www.maxpixel.net/Farmer-Tractor-Agriculture-Farm-Agricultural-2789141"/>

>>Ide o novinku v strednej triede, ktorá má o 30 % vyšší dezén a životnosť. Pneumatika disponuje aj špeciálnymi blokmi dezénu Void Guard a v ponuke je v rozmeroch: 10-16,5/10 a 12-16,5/12.

>>Cestný faktor:

>>Veľký význam má aj druh dopravy, do ktorej sa vozidlo zapojí. Ako sme spomínali, môže byť medzimestská alebo regionálna. Zvýšená priechodnosť pneumatík na týchto komunikáciách ale znamená, že majú väčšie násady, ktoré sú tvorené širokými a hlbokými drážkami. V pôde, snehu alebo za akýchkoľvek iných náročnejších podmienok si s nimi môžete vybaviť na stavbe alebo priemysle všetko potrebné.

>>Pri preprave na dlhé vzdialenosti je potrebné si v tomto smere zvoliť možnosti, ktoré vytvárajú správny valivý odpor a znižujú spotrebu paliva. Musia tiež zaistiť dobrú stabilitu chodu a ovládateľnosť pri vysokých rýchlostiach. Dezén musí obsahovať konkrétny počet drážok, čo zaručuje odolnosť pneumatík proti opotrebovaniu.