Volkswagen GTI TCR koncept je drobný hot hatchback o výkone 286 konských síl!

Volkswagen GTI TCR
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Volkswagen GTI Clubsport si nepochybne získal srdcia mnohých, no na druhú stranu niekto by mohol povedať, že od športového auta má naozaj ďaleko. Volkswagen však prichádza s ďalšou špecialnou edíciou GTI inšpirovanou modelom TCR, ktorý reprezentuje Volkswagen na Pirelli World Challenge.

Už podľa názvu GTI TCR je zrejmé, že tento koncept vzdáva hold závodnému autu, ktorý bol ponúkaný rôznym tímom. Dvojlitrový preplňovaný štvorvalec dodáva 286 konských síl (iba o 6 konských síl menej ako Golf R) a krútiaci moment 370 Nm. Šesťstupňová sekvenčná prevodovka prenáša výkon na predné kolesá, pričom k dispozícií je aj verzia s klietkou, systémom palivových článkov a pevnou závodnou sedačkou.

18-palcové kolesá zo zliatiny hliníka sú štandardom, rovnako ako perforované brzdové kotúče so špeciálnymi brzdovými strmeňmi a podložkami, ktoré sú podľa Volkswagenu schopné spomaliť či zabrzdiť vozidlo rovnako ako závodné auto. V ponuke je taktiež balíček s 19-palcovými kolesami, obmedzovačom rýchlosti na 262 km/h a adaptívne tlmiče s tromi rôznymi nastaveniami podvozku.

Toto auto bolo odhalené na GTI zraze vo Wörthersee, v Rakúsku, kde sa každý rok stretávajú majitelia všetkých generácií GTI.