Tento vodič zrejme vynechal školu šmyku. Pozri, ako nerobiť otočku na aute

Video
Publikoval Denis

Zrejme každý vodič a tým myslím aj čerstvého absolventa autoškoly, vie, že urobiť otočku na svojom aute nemusí byť tak jednoduché ako pri hraní svojej obľúbenej videohry, keďže prírodné zákonitosti a fyzika funguje v reálnom svete úplne inak. Keď spomínam otočku, nemyslím tým kaskadérske kúsky z akčných filmov, ale gangsterskú otočku, ktorú je možné predviesť na takmer akomkoľvek aute. Tak ako pri každej jazde či manévri, aj pri tejto otočke je potrebné myslieť na ďalšie okolnosti, a to vozovka, prekážky a samozrejme samotné auto.

Najdôležitejšie je, aby miesto, na ktorom chceš podobnú otočku vykonať, nemalo žiadne prevýšenie či prekážky, pretože tak hrozí, že autíčko sa ti ľahko pretočí na bok alebo rovno celé prevráti. Okrem toho je dôležité samotné auto, s ktorým sa na tento manéver chystáš a vždy bude lepšie použiť športovejšie auto, respektíve auto s nižším ťažiskom.

V Amerike však pravidlá neplatia. Aspoň nie pre tohoto vodiča, ktorý sa pokúsil o gangsterskú otočku so svojím Range Roverom. Otočka sa mu podarila, len či sa dá považovať za gangsterskú, to už je vec, ktorú môžeš posúdiť sám po zhliadnutí priloženého videa.