AUTORIDE

VIDEO: Top Gear to berie útokom. Najrýchlejšie autá v akcii

Jeremy Clarkson
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Týždeň sa opäť s týždňom stretol a my sme tu opäť s našim seriálom Top Gear. To by sme neboli my, ak by sme sa opäť neprehrňali videami a nevybrali tie najlepšie. Dnes sme si zobrali na paškál tie najrýchlejšie. V prvých dvoch uvidíš brutálne hyperšporty. Britský mládenci zasadnú za McLaren P1 a La Ferrari. To najlepšie sme si však nechali na koniec. V poslednom videu všetci traja testujú na letisku maximálne rýchlosti. Každý z nich si vybral beštiu podľa svojho uváženia. Okrem rýchlosti sa priprav na poriadnu dávku zábavy.

McLaren P1

Obsah

Prvé video je o jednom z najrýchlejších hybridných áut, McLaren P1. Karoséria je vyrobená iba z 5 panelov. Na auto nebol použitý lak. Sklá sú zmenšené na 3,5 cm hrúbku. Všetko len kvôli šetreniu miesta. Cieľom je dosiahnúť čo najmenšiu hmotnosť. Má dva motory. Jeden z nich je elektrický, tým pádom ušetrenú hmotnosť zaberajú práve baterky. Napriek tomu, auto váži menej než napríklad Opel Astra. Vďaka tomu ide rýchlo,... veľmi rýchlo.

Clarkson ho vybehol prevetrať na jednu z tratí F1, ktorá sa nachádza v Belgickom Spa. Celkovo má auto vďaka dvom motorom 903 koní. Vo videu vám Clarkson ukáže, že na výrobu auta boli použité veci z budúcnosti. A tiež je inteligentné. Z výrazu Clarksona je očividné, že si jazdu v P1 užíva.

La Ferrari

V druhom videu sa pozrieme na Jamesa Maya. V celej svojej kráse nám ukáže La Ferrari. Na auto bolo použitých viac druhov karbónu, aby zaistili nízku hmotnosť. Auto je dokonca ľahšie ako P1. Vodičova sedačka je zaistená a hýbe sa len pedálmi.

Rovnako ako P1, aj Ferrari je hybrid. Jediný rozdiel je, že s P1 môžete jazdiť aj iba na čisto elektrike. Ferrari túto možnosť nepodporuje. Nemajú vraj o to záujem. Elektromotor len dopomáha hlavnému motoru. Auto má 950 koní a najvyššiu rýchlosť 450 km/h.

James išiel túto brutalitu vyskúšať na testovaciu dráhu Ferrari. Vo videu nám ukazuje aj to, aké systémy má auto. Porovnáva ho s inými superautami. Podľa neho je však Ferrari najlepšie.

Drag race

Posledné video je závod medzi všetkými tromi mládencami. Jeremy Clarkson si vybral McLaren MP4-12C Spider. Richard Hammond siahol po Ferrari 458 Spider. James May prevetrá Audi R8 V10 Spyder. Snažili sa nájsť najvyššie možné rýchlosti ich áut na nepoužívanom letisku.

Prvý sa na štart postavil Hammond s jeho červeným Ferrari. Ten dosiahol najvyššiu rýchlosť 311 km/h.

Ďalší bol May, s jeho sivým Audi. Namerali mu maximálku 299 km/h.

Posledný išiel Clarkson s jeho McLarenom, ktorý dosiahol 319 km/h. O víťazovi nebolo pochyb. Alebo?

To by nebol TOP GEAR, ak by si to nespravili po svojom. James May navrhol novú súťaž: pravý test každého superauta je, že sa počas závodu zmení z kabrioletu na pevnú strechu a prejde ako prvé cieľovú čiaru. V tejto disciplíne to bude náročnejšie.

May aj Clarkson môžu počas jazdy ovládať strechu, ale Hammond nie, to znamená, že bude musieť stáť na štarte a čakať kým sa mu postaví strecha a až potom sa rozbehnúť a dohnať kolegov.

Clarkson môže ísť rýchlosťou 30 km/h a May rýchlosťou 50 km/h, ale Clarksonova strecha sa dáva hore 14 sekúnd a Mayova 19 sekúnd. Na prvý pokus to bohužiaľ nevýjde, kvôli Clarksonovi.

Hammondovi sa ako prvému vyhrnie strecha. Clarksonovi druhému a ako poslednému Mayovi. Clarkson avšak prechádza cieľovou rovinou ako prvý. May druhý. Hammond posledný s maličkou stratou.