AUTORIDE

Šialený rekord na lyžiach v rýchlosti 187km/h? Toto v zime rozhodne neskúšaj!

Video
Publikoval Denis  

Jazda Jaguarom je nepochybne zábava a pokiaľ máš rád zimu, zrejme bude pre teba zábavné aj lyžovanie. Pokiaľ spojíš tieto dve činnosti dokopy, môže z toho vzniknúť doslova svetový rekord. Ale len za predpokladu, že máš za sebou naozaj dlhoročné skúsenosti s lyžovaním. A vedieť jazdiť na snehu v nadupanom aute by sa tiež zišlo.

Svetové rekordy v Guinessovej knihe majú mnoho rôznych kategórií a nás neprekvapuje, že sa v nich nachádza aj lyžovanie v čo najvyššej rýchlosti držiac sa pritom za lano, ktoré ťahá auto. Laťka vraj nebola stanovená vysoko, pretože na zdolanie rekordu stačilo rýchlosť niečo málo cez 110 km/h - pre lyžiara je však už takáto rýchlosť naozaj šialená a chce to nielen guráž, ale aj skúsenosti na to, aby človek neurobil niekoľko kotrmelcov a nezabil sa.

Práve preto sa na takúto disciplínu dal Olympijský lyžiar, Graham Bell. Stačilo už len auto s poriadnym výkonom, ktorým sa stal Jaguar XF S Sportbrake. Tento kombík dosahuje výkon 380 koní, ktoré bohate stačia na to, aby za sebou potiahli viac než len jedného lyžiara.

Rekord nebolo zložité prekonať a celkovo bol prekonaný o viac ako 75 km/h. Dosiahnutá rýchlosť atakovala hranicu 187 km/h, pričom pred Grahamom Bellom skladáme klobúk, keďže na takúto disciplínu potrebuje človek naozaj veľkú guráž. A čo by si zvolil ty - lyže alebo volant?