AUTORIDE

Rýchlosť 476km/h a šialených 2700 konských síl? Pre BADD GT žiaden problém

Video
Publikoval Denis  

Už začiatkom tohto roku sme mohli vidieť šialene upravený Ford GT, ktorý dosiahol rýchlosť 469 km/h a prekonal tak Guinessov rekord na jednu míľu z roku 2012 patriaci Johnnymu Bohmerovi, no keďže nešlo o oficiálny záznam, rekord zostal stále neprekonaný. Ak sa pýtaš, ako je možné, že toto auto je rýchlejšie ako Bugatti Chiron a aj napriek tomu sa Chiron nazýva najrýchlejším autom na svete, je to z toho dôvodu, že ide o najrýchlejšie sériovo vyrábané auto na svete a teda nejde o jediný model, respektíve o unikát so šialenými úpravami.

Johnny Bohmer si však prekonanie svojho rekordu na jednu míľu všimol a ani chvíľu neotáľal. Minulý piatok prišiel so svojím tímom a takzvaným "BADD GT" o výkone 2700 konských síl, ktoré je mimochodom legálne aj na klasických cestách (nie iba na okruhoch a uzatvorených tratiach) a pokúsil sa zdolať rýchlosť 300 míľ za hodinu, respektíve 480 km/h.

Bohmer však stratil tlak pri šiestom prevodovom stupni a tak sa mu podarilo dosiahnúť "iba" 476,2 km/h, okrem toho mal menšie problémy taktiež s padákom, ktorý mal túto šialenú beštiu zastaviť. Bohmerovi sa aj napriek tomu podarilo auto zastaviť pomocou bŕzd, no obrovská teplota pri brzdení spálila zadné rotory.

Tím si však stanovil nový cieľ, ktorým je prekonanie hranice 500 km/h, hoci Bohmer bude šťastný, pokiaľ sa mu podarí prekonať aspoň 480 km/h. A pokiaľ týmto číslam stále neveríš, pozri si nasledovné video.