AUTORIDE

Video: Pozri si tri naháňačky vybrané zo starých legendárnych filmov

Naháňačky z filmov
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Naháňačky sú pre fanúšika burácajúcich motorov to najlepšie z filmu. A preto ti prinášame ďalšiu sériu videí. Tento krát sa pozrieme do historie. Pripomenieme si filmy, ktoré máš zaiste rad, ale zrejme si už ne aj zabudol. Hlavný primát bude hrať Arnold Schwarzenegger.

Francúzska spojka (1971)

Obsah

Ako prvé video som vybral starý film Francúzska spojka (ang. ″The French Connection″) z roku 1971. Snímka získala na filmovom portáli csfd.cz hodnotenie cez 80%.

Prvú vec, ktorú musíte vedieť pred tým, ako si video pozriete je, že išli rýchlosťou približne 130 kilometrov za hodinu na 26 neuzavretých blokoch. Išli cez reálnu dopravu a vyhýbali sa chodcom bez žiadneho filmového povolenia. Žiadneho filmového povolenia! Áno, čítate správne. Riskovali životy nevinných ľudí, len preto, aby vytvorili skvelú naháňaciu scénu,...šialené.

Počas scény sa však stala neplánovaná nehoda s vodičom, ktorý zhodou náhod išiel okolo. Jeho biely Ford bol zničený, ale neskôr preplatený štúdiom. Šofér vozidla scény, resp. kaskadér, bol Bill Hickman, ktorý dokonca vyzval režiséra Williama Friedkina, aby sa tiež zúčastnil, pokiaľ má gule. Tie očividne mal, keďže jazdu bez debaty absolvoval.

Terminátor 2: Deň zúčtovania (1991)

Druhé video je scéna z jedného z mojich najobľúbenejších filmov. Terminátor 2: Deň zúčtovania (ang. Terminator 2: Judgment Day) z roku 1991. Na filmovom portáli csfd.cz má hodnotenie cez 90%. Je 13. najlepší film.

Ide o jednu z najznámejších a najľahšie rozponateľných naháňačiek na svete doteraz. Vziať si motorku proti terminátorovi v ťahači je asi najstrašidelnejšia vec, ktorú som počul. Až kým nepríde starý teminátor.

Ten zoskok s motorkou Harley, ktorý kaskadér predviedol bol taký nádherný, že som si ho musel pozrieť asi 10 krát za sebou,...naviac, skákať tak s takou motorkou nie je vôbec jednoduché a kaskadér vyzerá ešte strašidelnejšie ako pravý terminátor, Arnold Schwarzenegger.

Naháňačka obsahuje vodu, zoskok z mostu, kabriolet, brokovnicu, nie jedného, ale rovno dvoch terminátorov a hlavnú explóziu ťahača.

Terminátor 3: Vzbura strojov (2003)

Do posledného som si opäť dovolil vybrať terminátora, Terminátora 3: Vzbura strojov (ang. Terminator 3: Rise of the Machines) z roku 2003, ktorý získal na filmovom portáli csfd.cz hodnotenie cez 70%.

Opäť sa jedná o naháňačku, kde nepriateľský terminátor T-X ovláda žeriav. V naháňačke je toľko deštrukcie, že je takmer nonstop. Explózie počujete jednu po druhej. Scéna sa natáčala týždne. Bola taká nákladná, že sám Arnold prispel miliónom dolárov. Mal záujem na tom, aby sa poriadne dokončila.