AUTORIDE

Pozri si súboj Tesly Model X a Lamborghini Aventadoru na šprinte!

Video
Publikoval Denis  

Ako iste vieš, elektromotory sa dostávajú čoraz viac do popredia a majitelia áut s takýmto motorom veľmi rýchlo prišli na to, že všetok krútiaci moment je dostupný hneď od prvej otáčky, vďaka čomu je auto mimoriadne svižné. Vďaka tomu sa radi zapájajú do šprintov a nemajú rešpekt ani pred superšportiakmi s veľkým objemom.

Tentoraz sa však na šprint proti Lamborghini Aventadoru SV nepostavila Tesla Model S, ale Tesla Model X P100D s Ludicrous+ upgradom. Pod kapotou Aventadoru sa nachádzal vidlicový dvanásťvalec o objeme 6.5 litra. Závod na štvrť míle (400m) sa odohral na Palm Beach.

Ako môžeš vidieť na priloženom videu, Model X mal obrovskú výhodu elektromotora najmä pri štarte, čím doslova zanechal Aventador za sebou. Technicky však bol Aventador rýchlejší, na štvrť míle sa mu podarilo dosiahnuť rýchlosť 207km/h, zatiaľ čo Model X dosiahol rýchlosť 189km/h. Model X finišoval len 0.05 sekundy pred Aventadorom, ktorý sa naňho po zrýchlení veľmi rýchlo doťahoval.

Výsledkom tohto šprintu je nový svetový rekord v kategórii SUV vozidiel, čo znamená, že Tesla sa môže pochváliť ďalším úspechom. Čo sa však zvuku týchto vozidiel týka, snáď netreba pripomínať, že rozdiel je priepastný - posúď sám a pozri si šprint superšportiaku a SUV: