AUTORIDE

Pozri si štýl, akým žijú autíčkari v Japonsku. Bez neónových svetiel si ťa nikto nevšimne

Video
Publikoval Denis  

Japonská kultúra sa od tej Európskej nepochybne líši a netýka sa to iba architektúry, umenia či spôsobov správania sa. Japonci milujú rýchle autá a tuning sa v tejto krajine dostáva na úplne iný level. Hoci je známe, že japonci sú v niektorých ohľadoch minimalisti, pri autách to rozhodne neplatí.

Michael Whiddett, drifterská hviezda pochádzajúca z Nového Zélandu, chcel okúsiť japonskú autíčkarsku kultúru na vlastnej koži a preto sa rozhodol túto krajinu navštíviť. Počas svojho výletu natočil zábery, ktoré zachycujú viacero štýlových modelov áut, ktoré prešli precíznou úpravou.

Whiddett navštívil viacero známych osobností, ku ktorým patrí aj Wataru Kato, zakladateľ Liberty Walk. Kato sa venuje úpravám superáut s premakanými bodykitmi, pričom po naozaj drsnej úprave Lamborghini Aventadoru sa jeho firma preslávila po celom svete.

Kato však patrí k jedným z mnohých, ktorí v Japonsku upravujú autá. Ak ťa už omrzela kultúra sérioviek a nálepiek, vychutnaj si japonský štýl, ktorý je plný farieb, nadupaných superšportiakov a skutočných drifterov jazdiacich nočnými ulicami.