AUTORIDE

Pozri si monštrózne Subaru s motorom, ktorý môžeš točiť do 12 000 otáčok za minútu!

Video
Publikoval Denis  

Subaru Impreza LX z roku 1994 sa dá považovať za ozajstnú klasiku, keďže ide o automobil, ktorý prežil už dve dekády. Štandardne bol tento automobil vybavený pohonom predných kolies a motorom o objeme 1.6 litra. No austrálskej spoločnosti Got It Rex to očividne nestačilo, keďže toto Subaru upravili na hotové monštrum.

Páni z Got It Rex dali tomuto autu prezývku Betty, pričom ide o auto, na ktorom testujú kam až môžu zájsť. Betty dostala do výbavy preplňovaný štvorvalcový motor pod označením EJ. O radenie sa stará manuálna 5-stupňová prevodovka. Hovoríš si, že parametre zatiaľ nič moc? Motor však dokážeš vytočiť do 12 000 otáčok za minútu a už na treťom prevodovom stupni dosiahnuť rýchlosť 225 km/h!

Výbornej akcelerácií napomáha aj fakt, že auto váži len 1100 kg, čo je naozaj málo. Tuneri z Got It Rex otestovali auto nielen na šprintoch či okruhu, ale aj na dynamometri. Betty zatiaľ nepostrehli žiadne problémy, no vzhľadom na úpravy nebude mať motor či prevodovka dlhú životnosť. Kým však slúži, treba z tejto divokej krásky dostať, čo sa dá.