AUTORIDE

Mustang o výkone 1400 koní to v zákrute takmer nedal! Mohlo to dopadnúť naozaj zle

Video
Publikoval Denis  

Climbkhana patrí k jednej z najnebezpečnejších hôr v Amerike, na akej sa môžu konať ukrutné závody áut. Po takmer roku od zverejnenia nadupaného traileru, sa Ken Block vydáva zdolať výzvu na horu Climbkhana so šialene upraveným Mustangom.

Trailer na závod na hore Climbkhana

Jeho Mustang má pod kapotou neuveriteľných 1400 koní, pričom motor je preplňovaný dvoma turbodúchadlami. Navyše je vybavený pohonom všetkých štyroch kolies, no ako môžeš vidieť nižšie na priloženom videu, Ken nemá najmenší problém ísť s takto upraveným Mustangom do zákrut v krásnych driftérskych manévroch či páliť pneumatiky.

Video zo závodu na jednej z najnebezpečnejších horských trás pre autá v Amerike ukazuje, že Mustang o výkone 1400 koní je ozajstnou beštiou, ktorú len ťažko skrotiť. To sa tiež prejavilo v momente, ktorý mohol rozhodnúť o všetkom - Ken mal naozaj šťastie, že zostal na ceste a nezletel priamo z hory.

Finálne video však naozaj stojí za to a každý, kto má rád adrenalín v žilách, by s radosťou vyskúšal závod na tejto trase. Hoci Mustang o výkone 1400 koní naozaj znie desivo a iba blázon by pred ním nemal rešpekt.