AUTORIDE

Mal by si odvahu nastúpiť na hoverbike a preletieť sa ako tento Dubajský policajt?

Video
Publikoval Denis  

Polícia v Dubaji možno už čoskoro získa do výbavy veľmi užitočnú a účinnú, technologickú novinku, ktorou nie sú žiadne nadupané superšportiaky s vychytávkami ako z akčných filmov - v skutočnosti pôjde o viac futuristickú technológiu a teda vznášajúce sa motorky (tzv. hoverbike). Tie vyvinula ruská spoločnosť Hoversurf, ktorá prednedávnom predstavila batériou poháňaný Scorpion-3.

Dubajská polícia bude mať lepšie parametre ako spomínaný Scorpion-3, pričom sa môže vzniesť do výšky 5 metrov a letieť rýchlosťou 70 km/h. Výdrž na jedno nabitie dosahuje zhruba 25 minút. Tieto parametre rozhodne nezastrašia žiadneho kriminálnika a už vonkoncom nie na ulici plnej superšportiakov a nadupaných áut. Polícia však využije hoverbike na to, aby sa dostala na ťažko dostupné miesta, poprípade sa vyhla zápcham.

Tak ako všetky parametre technologických noviniek alebo áut, aj parametre hoverbiku sa budú neustále zlepšovať a kto vie, možno už čoskoro budeme vidieť akčné scény naháňajúcej sa polície a kriminálnikov vo vzduchu. Alebo radšej ostaneme pri klasike na štyroch kolesách?