Burnout a hodiny tohto Fordu F-150 Lightning ťa dostanú do kolien!

Video
Publikoval Denis

Ford to s burnoutom naozaj vie, o tom niet pochýb, veď Mustangy sú toho jasným dôkazom. Ako by však vyzeral nadupaný truck, ktorý sa otáča okolo vlastnej osi a páli pri tom pneumatiky? Famózne! Práve toho sa chytili Hooniverse, ktorí nemajú problém zašpiniť si ruky tvrdou drinou a prestavali jeden z Fordov F-150 na takzvaný F-150 SVT Lightning.

Greg Kachudarian z Hooniverse si do takéhoto Fordu sadol a okamžite začal páliť pneumatiky spôsobom, akým sa to pri takomto trucku len tak nevidí. V tomto 90 sekundovom videu ho môžeme vidieť nielen pri obyčajnom pálení pneumatík, ale aj rôznych otočkách, ktoré v istom momente vyzerajú naozaj štýlovo.

SVT Lightning je vybavený preplňovaným V8 o objeme 5.0 litra, klasická Amerika, pričom výkon dosahuje veľmi slušných 650 konských síl. Okrem toho ide o dvojdverový truck, čo znamená, že na zadných kolesách nie je takmer žiadna váha navyše. No a pokiaľ k tomu pridáme zadný náhon, výsledkom sa stáva unikátny stroj, s ktorým dokážeš nielen driftovať, ale aj páliť pneumatiky a robiť ďalšie srandy.

A čo cenovka? Za zhruba 45 000 eur je celkom nový Ford F-150 SVT Lightning tvoj, no počítaj s tým, že za pneumatiky zrejme zaplatíš viac než za benzín. Teda pokiaľ ho využiješ k tomu, k čomu bolo toto auto stvorené.