AUTORIDE

VIDEO: 3 najbrutálnejšie hyperšporty v akcii

Koenigsegg Agera RS
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Máš rád auta a preto si prišiel na túto stránku. A vieme o tebe ešte viac. Máš rád superrýchle auta s objemnými motormi. Nemáme vešteckú guľu, ani to nebolo napísané v horoskope. Klikol si na tento článok a chceš vidieť brutalitu. Priprav sa na ten hukot, zrýchlenie a ladné krivky. Prvý krásavec je z Talianska, druhý zvyknutí na švédsku zimu a tretí obrnený proti arabskému piesku. Už možno tušíš a preto to nebudem dlho naťahovať.

Lamborghini Aventador SVJ

Obsah

Začnem netradične - vtipom:

Ak by si si mal vybrať medzi Lamborghini, alebo láskou svojho života v akej farbe by si ho chcel?

Vo videu si môžeš pozrieť nemecký Nürburgring z kokpitu Lamborghini Aventador SVJ. Je to práve jazda, kedy sériovo vyrábané auto spravilo rekord.

Čo je SVJ ?

Super Veloce Jota - po našom niečo v zmysle super rychlý

Atmosferický 12-válec s objemom 6,5 litra má výkon 770 koní pri 8500 otáčkach. To už sú čísla z ktorých sa ti začne hmlieť pred očami, ešte si to auto ani nevidel.

Pridáme ďalšie.

Stovka za 2,8 sekundy. Výkonová hmotnosť je 1,98 kg / 1 kôň :)

Najbrutálnejší Aventador (zároveň aj Lamborghini) zvládok trať dlhú 20,6km za 6:44:97 minúty. Video je tak úžasne natočené, že máš pocit ako by si riadil a baví ťa sledovať ho až dokonca.

Koenigsegg Agera RS

Lambo je lambo, ale Agera je monštrum. Vo videu môžeš vidieť zrýchlenie z 0 na 400 a zase späť na nulu. Úžasný je pohľad priamo z kokpitu ako sa mihá krajina okolo trate pri maximálke.

Veľmi oceňujem grafiku, ktorá jazdu dopĺňa. Krásne tam vidieť stúpajúcu rýchlosť a tiež otáčky. V momente, keď som si myslel, že už sa viac preradiť nedá, ešte jeden stupeň našiel.

Celá procedúra z 0 - 400 - 0 trvala 36,44 sek.

Veď to sa dá aj na Octavii :) aj v rovnakom čase. Akurát iba na stovku. Max stopade.

Čo vieme o Agera RS?

Pánom s Top Gearu sa páčila Agera už v roku 2010. Vtedy ju vyhlásili za “Hypercar of the year”.

V roku 2017 prišiel model RS, ktorý sa ihneď stal najrýchlejším produkčne vyrábaným vozidlom.

Maximálka 458 km/h. Výkon 1000 kW / 1341 koní.

Lykan Hypersport

Tiež si rozmýšľal pri F&F 7, čo je to za auto? Zrejme si o ňom nikdy nepočul. Aj takto sa robí product placement. Bohatí šejkovia si zaplatili za to, aby sa ti navždy tento hyperšport vryl do pamäte.

Zaujímavým ho robí cenovka. 2,5 milióna €. A možno to, že je na svete iba 7 kusov. Ak si synom bohatého šejka zo spojených arabských emirátov, kúpiš si ho z týždenného vreckového.

Či je auto zaujímavé posúď sám. Obrovskú kreativitu za ním nehľadaj. Dizajn arabi dosiahli skrížením Lexusu LFA a Lamborghini Egoista. 3,8 litrový motor pochádza od Porsche 911 Turbo.

Čo zaujímavé obsahuje, aby naň mohli zavesiť cenovku 2,5M €?

Sedadlá sú šité zlatou niťou. Prístrojová doska obsahuje holografický display. LED svetlá sú potiahnuté diamantový povlakom. Vo vnútri nájdeš uhlíkové vlákna, cenné kamene a titán.

Mládenci sa zrejme inšpirovali našim teleshopingom. K autu dostaneš zadarmo hodinky Cyrus Klepcys v hodnote 200 000 dolárov. Už by sa iba pýtalo povedať: “Ak zavoláte do 15 minút, získate zdarma tieto úžasné hodinky”

Výhodná kúpa, nie?

Pozrime sa pod kapotu

770 koní pri krútiacom momente 1000 N. m. dokáže exportovať auto na stovku za 2,8 sek (vzácne podobne ako Aventador SVJ).

Údaje o váhe vozidla výrobca nikde neuvádza. Môžeme sa však domnievať, že ide o veľmi nízke číslo vzhľadom na zrýchlenie.

Lykan má jasný cieľ. Chce podkúriť pod zadkom európskym výrobcom hyperšportov. Podarí sa mu to?

Možno aj kvôli tomu automobilka W Motors má v pláne vyrobiť Lykan Supersport. Či a kedy dôjde k naplneniu plánov zatiaľ nevieme.

Otázka na záver

Ktorý z troch hyperšportov ti najviac učaroval?