AUTORIDE

VIDEO: 10 obyčajných áut, ktoré skvele spolupracujú s automatickou prevodovkou

Automatická prevodovka
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Máš rád pohodlie pri cestovaní? Páči sa ti, keď môžeš pohodlne za jazdy držať telefón pri uchu? Alebo zvykneš v aute absolvovať raňajky, či obed? Potom si určite fanúšikom automatickej prevodovky. Dnes sme pre teba pripravili 10 videí. Áno aj tieto autá sú vybavené automatom. A to aj napriek tomu, že nejde o luxusné vozidlá.

10. Opel Astra hatchback

Obsah

Jedným z favoritov je najnovšia Astra od výrobcu Opel. Má širokú škálu motorov - päť benzínov a štyri diesle. Z veľkej časti vybavené s automatickou prevodovkou.

Vozidlo je praktické, pohodlné a priestranné. S množstvom príslušenstva a zariadení (najmä pri vyššom modeli). Astra je skvelé rodinné auto, s ktorým sa dobre a lacno jazdí.

9. Mini 5-dverový hatchback

Päťdverový MINI ponúka mimoriadnu praktickosť, ale ponecháva si atraktívny retro štýl. K dispozícií sú rôzne motory s automatickou prevodovkou, ktorá nepoškodí športovo prirodzenú povahu vozidla.

MINI je veľmi zábavné v zákrutách, bez ohľadu na to, ktorá prevodovka je namontovaná. V skutočnosti, je to jedno z najlepšie ovládateľných áut v triede.

8. Volkswagen Polo hatchback

V tak malom vozidle s výrazným luxusným dizajnom sa prevodovka DSG cíti ako doma.

Výber DSG je dôležitý aj z finančného hľadiska. Keď spolupracuje s 1,4-litrovým zážihovým motorom TSI v BlueGT, zvyšuje úsporu paliva a znižuje aj emisie.

Pri Pole nevidíme reálnu výhodu pri výbere manuálnej prevodovky, keď je DSG taká dobrá.

7. Citroen C3 Aircross SUV

Citroen C3 Aircross je postavený s ohľadom na pohodlie. Poteší svojou robustnosťou a širokým výberom benzínových a naftových motorov. Benzínový motor s objemom 1,2 l má výkon 108 koní a môže byť vybavený automatickou prevodovkou.

Zrýchlenie 0-100 km za 11,8 sekundy nie je na také auto zlé. Pridanie automatickej prevodovky slúži na to, aby sa auto stalo ešte viac pohodlnejšie.

Je tiež bezpečné, s päťhviezdičkovým hodnotením Euro NCAP a množstvom aktívnych bezpečnostných systémov. Vrátane varovania pred odchodom z jazdného pruhu, monitorovaním slepých bodov a autonómnou núdzovou situáciou brzdenia (AEB).

6. Renault ZOE hatchback

Renault ZOE je celoelektrické vozidlo so zaujímavým dizajnom a pomerne nízkymi cenami.

ZOE je skvelou voľbou pre tých, ktorí robia svoj prvý krok do sveta elektrických automobilov. Renault odhaduje, že plná nádrž stojí okolo 4 eur. Túto čiastku je pomerne ťažké porovnať s konvenčne poháňanými malými autami.

Automobil je pomerne dobre vybavený a má dostatok priestoru pre štyroch ľudí. Je to auto, ktoré vás dostane do mesta alebo do práce. Je otvorené myšlienke elektrickej energie.

5. Mazda 2 hatchback

Dobre vyzerajúca, dobre postavená a cenovo priaznivá. Jej rad výkonných motorov z nej robia jedno z lepších vozidiel v jej triede.

V prípade automatickej prevodovky v spojení s 89-koňovým zážihovým motorom s objemom 1,5 l jej zrýchlenie 0-100 km/h trvá 12 sekúnd.

Interiér vozidla je skutočným vrcholom, s elegantným dizajnom a vysoko kvalitnými materiálmi, je tu dokonca priestor pre päť ľudí.

4. Seat Ateca SUV

Prvý vstup spoločnosti SEAT na trh SUV. Ateca je tak dobre vyrobená, praktická a hodnotná, ako by ste očakávali od španielskeho výrobcu.

Taktiež si zachováva reputáciu spoločnosti za športovú manipuláciu a výkon, najmä preto, že je vybavená 2,0-litrovým naftovým motorom s objemom 187 konských síl a DSG s dvojitou spojkou.

Ateca môže dosiahnuť rýchlosť 100 km / h za 7,5 sekundy.

3. Toyota Prius Hatchback

Toyota Prius je benzínovo-elektrický hybrid, ktorý používa CVT (plynulo premenlivú prevodovku).

Je nastavená tak, aby bola tichá a výsledkom bola pomerne tichá jazda - prinajmenšom kým nezačnete silno zrýchľovať.

Prius je priestranné rodinné auto. Jeho tvar je nezvyčajný, ale je tu viac ako dostatok priestoru pre cestujúcich aj batožinu. Potešia aj nízke prevádzkové náklady a veľmi pohodlná jazda.

2. Ford Fiesta hatchback

Najnovší model Ford Fiesta je jedným z najkomplexnejších automobilov v predaji. Ponúka skvelú kombináciu priestoru, komfortu, praktickosti, nízkych prevádzkových nákladov a výkonu. Bol vylepšovaný po celé generácie vývoja.

Existuje niekoľko benzínových a naftových motorov, z ktorých si môžete vybrať, ale ak chcete automat, musíte vybrať benzínový motor s objemom 1,0 l.

Zrýchlenie 0-100 km / h trvá 12,2 sekundy.

Fiesta je naozaj skvelé a všestranné vozidlo, s vyspelým, dobre vybaveným a priestranným interiérom.

Škoda Fabia Estate

Je skvelou voľbou pre tých, ktorí potrebujú malé auto s malým prídavným batožinovým priestorom.

Vzhľadom na rastúcu popularitu malých SUV nemajú mnohí výrobcovia stále vo svojom sortimente podobné vozidlo. V rámci skupiny VW získala spoločnosť Škoda prístup k vynikajúcim automatickým prevodovkám DSG.

Výnimkou nie je ani Fabia Estate v spojení s benzínovým motorom TSI s objemom 1,0 l alebo vznetovými motormi s objemom 1,4 l TDI.

Vaša voľba motora bude pravdepodobne závisieť od toho, koľko kilometrov najazdíte každý rok. Naftový model je o 1,500 € drahší, aj keď jeho prevádzkové náklady budú nižšie.