AUTORIDE

V Británií ti poisťovňa ponúkne zľavu za to, že prenecháš riadenie vozidla umelej inteligencii

Tesla Model S
Novinky
Publikoval Denis  

Doba sa veľmi rýchlo mení a okrem toho, že najmodernejšie technológie čoraz viac ovplyvňujú naše životy, začínajú otvárať nové príležitosti pre ziskuchtivé spoločnosti. Jednou z nich je aj najväčšia britská poisťovňa automobilov, Direct Line. Samoriadiace autá sú hudbou budúcnosti, hoci ešte istú dobu potrvá, kým začne podiel manuálne riadiacich vodičov klesať a začne ich plne nahrádzať umelá inteligencia. To však spomínanú poisťovňu neodradilo od toho, aby už teraz ponúkla 5 percentnú zľavu za preferovanie autopilota (umelej inteligencie) pri riadení vozidla.

Celosvetovo je Direct Line len druhá poisťovňa, ktorá takúto zľavu ponúka. Tentoraz však ide o mainstreamovú záležitosť a Direc Line údajne chce touto akciou nakopnúť celé poisťovacie odvetvie. Síce, ako som už spomínal, budúcnosť je ešte v nedohľadne a samoriadiace autá nie sú bežnou záležitosťou, Direct Line sa môže pripraviť na budúcnosť.

Je logické a pochopiteľné, že poisťovacie spoločnosti sa snažia ľuďom vnuknúť technológie, ktoré sú bezpečné. Nie sú to však len poisťovne, ale aj iné veľké spoločnosti (okrem technologických), ktoré argumentujú tým, že stroje robia oveľa menej chýb než človek, čím dokážu rapídne znížiť nehodovosť a počet úmrtí na cestách.

V Británií však poisťovne v oblasti automobilov zažívajú zlaté časy. Len za posledný rok sa počet poistných udalostí zvýšil o 11 percent. Každopádne je len otázkou času, kedy sa k podobnému kroku, k akému sa odhodlala poisťovňa Direct Line, odhodlajú aj ďalšie poisťovne.