Uzatvorte si povinné zákonné poistenie jednoducho a online

Za volantom
Novinky
Publikoval Denis

Povinné zákonné poistenie je záväzkom pre každého vodiča

Uzatvoriť si povinné zmluvné poistenie, tzv. PZP je záväzné pre každého vodiča a vodičku bez ohľadu na to, ako často a na akom aute jazdia. PZP sa totiž nevzťahuje na motorové vozidlo, ale na šoféra, teda toho, kto motorové vozidlo vedie.

Obsah

Na súčasnom trhu existuje viacero typov povinných zákonných poistení, ktoré sa niekedy môžu líšiť iba v detailoch, tie sú však veľakrát veľmi dôležité, napr., ak príde k plneniu spôsobenej škody. Preto by sme si mali dôkladne naštudovať viacero ponúk a rozhodnúť sa pre tú, ktorá nám bude najviac vyhovovať.

Uzatvorenie PZP nebolo nikdy jednoduchšie

Žijeme v dobe, ktorá je uponáhľaná, stresujúca a máme pocit, že nič nestíhame. Vyčerpávajú nás pracovné povinnosti a rovnako aj starostlivosť o rodinu a na ostatné veci nemáme čas. Povinné zákonné poistenie je však dané zákonom a sme povinní si ho uzatvoriť, ak sme aktívnymi vodičmi. Poisťovne nám vychádzajú v ústrety a ponúkajú možnosť uzatvoriť pzp online, aby sme ušetrili aspoň nejaký ten čas.

Môžeme si pokojne z pohodlia domova prezrieť viacero ponúk povinného zákonného poistenia a ak si niektoré vyberieme, uzavrieť ho online-cez internet. Samotný proces nie je náročný, ak máme po ruke všetky potrebné informácie o motorovom vozidle a poistníkovi.

Na čo si treba dať pozor pri uzatváraní PZP

Sú medzi nami aj takí vodiči a vodičky, ktorí povinné zákonné poistenie neriešia a uzatvoria ho v prvej poisťovni, ktorá ho ponúka. Len aby mali pokoj a splnenú povinnosť. Problém môže nastať vtedy, ak príde k nejakej nehode zo strany poistníka a následnému plneniu vzniknutej škody. Vtedy sa môže prísť napr. na to, že sme uzatvorili nevýhodné PZP a napr. náhrada škody bude vyplatená v nižšej sume ako napr. v inej poisťovni. To znamená, že šetriť pár eur na povinnom zákonnom poistení sa určite neoplatí.

Ďalší faktor, ktorý môže ovplyvniť výšku a podmienky uzatvorenia PZP, je aj fakt, či sme za uplynulé obdobie spôsobili škodu alebo sme mali tzv. bezškodový priebeh. Poisťovne nazývajú tieto dve skutočnosti pojmami malus a bonus. Malus je v podstate navýšenie poistnej sumy v prípade, že sme mali škodový priebeh a bonus je odmena za bezškodový priebeh vo forme istej zľavy na poistnom.

Pri výbere najlepšieho a najvyhovujúcejšieho povinného zákonného poistenia nám môže pomôcť napr. web Hyperpoistenie.sk, kde nájdeme všetky potrebné informácie ohľadom podmienok uzatvorenia povinného zákonného poistenia.