AUTORIDE

Úplne nový Hyundai Tucson prinesie revolučný dizajn

Hyundai Tucson
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Spoločnosť Hyundai Motor odhalila prvé snímky svojho úplne nového modelu Tucson. Medzi najdôležitejšie nové prvky v dizajne patrí nová charakteristická architektúra svetlometov s názvom „Parametric Hidden Lights“ a usporiadanie duálneho kokpitu, ktoré ponúka osobný priestor optimalizovaný pre špičkovú užívateľskú skúsenosť. Obrázky naznačujú inovatívne črty, ktoré zodpovedajú odvážnosti novej generácie modelu Tucson a jeho priekopníckemu duchu.

„Poslaním filozofie „Sensuous Sportiness“ (v preklade „zmyselná športovosť“) je pozdvihnúť emocionálne kvality automobilového dizajnu. Chceme, aby sa našich zákazníkov dotýkal. Úplne novým Tucsonom predstavujeme jeho vrcholný vývoj a silné potvrdenie nezastaviteľného napredovania spoločnosti Hyundai,“ uviedol SangYup Lee, hlavný viceprezident a vedúci globálneho designového centra Hyundai. „Pokročilý experimentálny dizajn modelu Tucson je v súlade s jeho priekopníckym duchom a zintenzívňuje hru v najkonkurencieschopnejšom segmente odvetvia.

Dizajnová identita „Sensuous Sportiness“ spoločnosti Hyundai, ktorá bola prvýkrát predstavená pri novej Elantre, prináša emotívny punc do avantgardnej dizajnérskej témy „Parametric Dynamics“, ktorá nový Tucson charakterizuje.

„Parametric Dynamics“ vytvára silný prvý dojem

Pokrokový exteriérový štýl Tucsonu vyjadruje to, čo dizajnéri Hyundai nazývajú „Parametric Dynamics“. Tá pracuje s líniami, uhlami a tvarmi tak, že prostredníctvom digitálnych údajov vytvára kinetické detaily povrchu a ponúka veľmi odvážnu estetiku. Parametric Hidden Lights (parametrické skryté svetlá) zanechávajú mimoriadne silný prvý dojem. Tieto charakteristické denné svetlá (DRL) sú hladko integrované do prednej mriežky a odhalia sa až po ich zapnutí vodičom.

Celkovo je karoséria nového Tucsonu väčšia a širšia ako modely predchádzajúcej generácie. Ponúka dlhú kapotu a krátke previsy na natiahnutom rázvore, ktoré vozidlu dávajú charakter podobný kupé. Z bočnej strany poskytujú uhlové panely karosérie ďalšiu interpretáciu tohto parametrického dizajnu. Sekané povrchy vytvárajú dojem pohybu vpred, aj keď vozidlo stojí na mieste. Atletické tvary plynulo prechádzajú do hranatých podbehov kolies, kde zliatinové disky poskytujú silný a dynamický postoj.

„INTERSPACE“ s integrovaným rozhraním

Vstúpiť do priestranného interiéru úplne nového Tucsonu, inak povedané do INTERSPACE, je ako vstúpiť do prehľadne usporiadanej miestnosti, v ktorej zmiznú každodenné starosti. Tu sa harmonicky pretínajú priestor, technológie a informácie.

Vývoj vnútorného usporiadania Tucsonu viedol k nižšiemu umiestneniu centrálneho dotykového displeja. Široký hrebeň palubnej dosky plynulo splýva s dverami. Vertikálne orientované formy plne integrovanej stredovej fasády boli inšpirované vodopádmi. Dve strieborné ozdobné línie prechádzajúce zo stredovej fasády k zadným dverám harmonizujú úhľadne vrstvené prémiové povrchové materiály v neutrálnych tónoch.

Svetová premiéra nového Tucsonu už 15. septembra

Digitálna svetová premiéra novej generácie modelu Tucson sa uskutoční o 02:30 SELČ v utorok 15. septembra 2020. Priamy prenos, video materiály a obrázky budú k dispozícii na webovej stránke hyundai.sk a na sociálnych sieťach Hyundai Slovensko.