AUTORIDE

Úplne nový Hyundai SANTA FE má odvážny dizajn a ponúka viac priestoru pre aktivity v meste i mimo neho.

Hyundai SANTA FE
Hyundai SANTA FE
Hyundai SANTA FE
Hyundai SANTA FE
Hyundai SANTA FE
Hyundai SANTA FE
Hyundai SANTA FE
Hyundai SANTA FE
Novinky
Tlačová správa
Publikované 

Hyundai odhalil úplne nové SANTA FE, ktorého dizajn prešiel radikálnou premenou. Piata generácia obľúbeného SUV strednej triedy spája využiteľnosť auta v mestskom aj prírodnom prostredí tým, že reflektuje aktuálne trendy v životných štýloch zákazníkov.

  • Exteriér a interiér novej generácie SUV SANTA FE prešiel radikálnou premenou, ktorá prináša maximum využiteľnej kapacity batožinového priestoru.

  • Robustný dizajn exteriéru charakterizujú svetlá v tvare H, ktoré dodávajú vozidlu neprehliadnuteľný svetelný podpis.

  • Veľké dvere batožinového priestoru a interiér ponúkajú veľký priestor, ktorý patrí k špičke v triede stredne veľkých SUV.

  • Úplne nové SANTA FE bude detailnejšie predstavené počas svetovej premiéry v auguste.

Hyundai v prípade novej generácie SANTA FE zvolil nekonvenčný prístup dizajnu založeného na životnom štýle zákazníkov, ktorí vozidlo využívajú v mestskom prostredí, ale aj pri obľúbených a nenáročných outdoorových aktivitách v prírode. Znamená to, že maximalizoval kapacitu zadného batožinového priestoru a lepšie sa prispôsobil vonkajším a mestským aktivitám. Výsledkom je nový model, ktorý sa môže pochváliť robustným, ale jemnými detailmi ozvláštneným dizajnom exteriéru. Interiér je priestranný, všestranne využiteľný a ponúka aj vďaka zväčšeným zadným dverám priestor podobný terase.

Úplne nové SANTA FE je SUV, ktoré nachádza dokonalú rovnováhu medzi mestským životom a nádhernou prírodou. Zvláda všetko od rušných rodinných ciest až po dobrodružstvá pri kempovaní,“ povedal SangYup Lee, výkonný viceprezident a vedúci Hyundai Global Design Center. „S dlhším rázvorom, priestranným interiérom a terasovitým batožinovým priestorom sa nové SANTA FE opiera o svoje silné stránky SUV, aby ponúklo ešte viac všestrannosti ako kedykoľvek predtým, ako aj prémiový zákaznícky zážitok.“

Výrazný vonkajší dizajn s jedinečným svetelným podpisom

Hranatý tvar a výrazná silueta úplne nového SANTA FE sú odvodené od jeho dlhého rázvoru a širokej plochy dverí batožinového priestoru.

Predná časť vozidla vytvára dojem majestátnosti vďaka vysokej kapote, svetlometom v tvare písmena H a výrazným, ostrým blatníkom. Svetlomety v tvare písmena H harmonicky ladia so spodným dizajnom prednej časti s motívom H.

Predĺžený rázvor, výrazná línia strechy pri pohľade zboku, ostro ohraničené blatníky, skrátený predný previs a 21-palcové kolesá - to všetko dodáva tomuto SUV robustný, dobrodružný vzhľad.

Zadná časť vozidla, definovaná väčšími dverami batožinového priestoru, je jednoduchšia, čím vyvažuje celkový dizajn exteriéru. Zadné svetlá v tvare písmena H sú zjednotené s prednými svetlami, aby vytvorili harmóniu a poskytli novému modelu SANTA FE typický svetelný podpis viditeľný vo dne aj v noci.

Batožinový priestor a priestranná kabína na špici triedy

Interiér úplne nového SANTA FE s dostatočným priestorom pre dobrodruhov a ich vybavenie ponúka veľkorysý životný priestor pre nenáročný vonkajší životný štýl. Keď sú dvere batožinového priestoru otvorené, v zadnej časti auta vytvárajú priestranný interiér s terasovitým nádychom. Plne sklopné sedadlá v druhom a treťom rade poskytujú najlepší vnútorný priestor vo svojej triede.

Priestranná zadná časť robí z úplne nového SANTA FE skvelého mestského spoločníka pre rodiny pri obľúbených činnostiach ako sú nakupovanie, šport a rekreácia, rodinné výlety či preprava domácich zvierat.

Prepracovaný interiér ponúka príjemný kontrast k masívnemu exteriéru. Dizajn interiéru zvýrazňujú horizontálne a vertikálne línie s motívom H, ktorý je aplikovaný na palubnej doske a vetracích otvoroch.

Zdokonalenie interiéru úplne nového SANTA FE umocňuje aj množstvo atraktívnych prvkov a funkcií vrátane panoramatického zakriveného displeja a duálneho bezdrôtového nabíjania. Zakrivený displej spája 12,3-palcový digitálny prístrojový panel a informačno-zábavný systém, zlepšuje prehľadnosť pre vodiča a vzbudzuje pocit luxusu.

Pestrofarebné sedadlá a čalúnenie stropu zvýrazňujú pocit priestrannosti, ozdoba s jemným dreveným vzorom a kožené sedadlá Nappa s jemnou výšivkou dodávajú interiéru vozidla sofistikovaný štýl.

Nová generácia SANTA FE obsahuje aj množstvo udržateľných materiálov. Semišové čalúnenie stropu, koberčeky a operadlá druhého a tretieho radu sedadiel sú vyrobené z recyklovaného plastu, zatiaľ čo nárazníky a kryty dverí sú vyrobené z ekologickej koženky.

Farby interiéru a exteriéru, inšpirované prirodzeným svetlom, zvýrazňujú jedinečný štýl úplne nového SANTA FE a prinášajú inšpiráciu a vitalitu do každodenného života a dobrodružstva v meste i mimo neho.

Úplne nové SANTA FE bude mať svetovú premiéru už v auguste.

Poznámka: Dostupnosť špecifikácií opísaných v tlačovej správe a na obrázkoch sa môže líšiť v závislosti od výbavy a regiónu/krajiny.

Zdroje:hyundai.sk