AUTORIDE | Web o autách od autíčkarov

Tropický júl zvýšil záujem o jazdenky, ich cena sa znížila

Tlačová správa
Publikoval Denis

Predaje jazdeniek sú na vrchole. Veľký záujem o ne je po celom Slovensku

Trh ojazdených automobilov zažíva významne rastúci trend sprevádzaný poklesom cien ponúkaných vozidiel. V júli sa ich cena na slovenskom trhu najčastejšie pohybovala okolo 5 190 eur. Klesol aj počet najazdených kilometrov predávaných áut - na 174 300 km. Nadpriemerne teplý júl okrem priaznivejších cien priniesol v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom aj nižší počet ponúkaných vozidiel, na trhu ich bolo 45 896. Nielen s týmito dátami prišla sieť autocentier AAA AUTO, ktorá kontinuálne monitoruje trh ojazdených vozidiel po celej strednej Európe.

Ponuku vozidiel v júli tvorili najčastejšie automobily s nájazdom 174 300 km, čo je o 700 km menej, ako v predchádzajúcom mesiaci. Ich vek vzrástol o menej ako mesiac - na desať rokov. Aj naďalej pokračoval pokles ceny, znížila sa o 100 eur na 5 190 eur.

Rebríčku najpredávanejších modelov opäť vládli modely Škoda Octavia na prvom mieste a Škoda Fabia na druhom, nasledovali ich vozidlá Volkswagen Golf, Passat a BMW 3. Jediná zmena v TOP 10 sa udiala na 5. a 6. pozícii. Vzájomne sa vymenili vozidlá BMW 3 a Škoda Superb.