Tropický júl zvýšil záujem o jazdenky, ich cena sa znížila

Nissan
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Predaje jazdeniek sú na vrchole. Veľký záujem o ne je po celom Slovensku

Trh ojazdených automobilov zažíva významne rastúci trend sprevádzaný poklesom cien ponúkaných vozidiel. V júli sa ich cena na slovenskom trhu najčastejšie pohybovala okolo 5 190 eur. Klesol aj počet najazdených kilometrov predávaných áut - na 174 300 km. Nadpriemerne teplý júl okrem priaznivejších cien priniesol v porovnaní s predchádzajúcim mesiacom aj nižší počet ponúkaných vozidiel, na trhu ich bolo 45 896. Nielen s týmito dátami prišla sieť autocentier AAA AUTO, ktorá kontinuálne monitoruje trh ojazdených vozidiel po celej strednej Európe.

Vrcholiaca sezóna dovoleniek každoročne zvyšuje záujem o kúpu ojazdených automobilov, ktoré zákazníci využívajú na cestovanie nielen u nás, ale po celej Európe. Tento rok to nebolo inak. V uplynulom mesiaci zobrali zákazníci jazdenky v autobazároch a od inzerentov doslova útokom. Tomu zodpovedá aj aktuálna ponuka inzerovaných vozidiel, ktorá oproti júnu v siedmom mesiaci klesla o 1 800 kusov. „Ojazdené automobily sa cez leto dobre predávajú, prejavuje sa to aj tak, že miznú z inzercie. V rámci našej skupiny pozorujeme rast záujmu o jazdenky a to zvlášť o zánovné autá, pri ktorých zákazníci oceňujú nielen záruku od výrobcu, ale tiež bohatšiu výbavu. Júl bol tiež najsilnejším tohtoročným mesiacom a predajné výsledky sú druhé najlepšie za posledných desať rokov,“ vysvetľuje Karolína Topolová, generálna riaditeľka medzinárodnej siete autocentier 
AAA AUTO. V júli tak bolo na trhu 45 896 vozidiel. Najviac automobilov bolo na predaj v Nitrianskom kraji (6 806), najmenej v Trenčianskom kraji (3 858).

Top 10 jazdeniek jul

/>

>Ponuku vozidiel v júli tvorili najčastejšie automobily s nájazdom 174 300 km, čo je o 700 km menej, ako v predchádzajúcom mesiaci. Ich vek vzrástol o menej ako mesiac - na desať rokov. Aj naďalej pokračoval pokles ceny, znížila sa o 100 eur na 5 190 eur.