Logo Autoride.sk

Trh s ojazdenými autami sa začína stabilizovať, stále však chýbajú menej jazdené vozidlá

Tlačová správa
Publikoval Denis -

Stále pretrvávajúca situácia spôsobená pandémiou koronavírusu značne zasiahla ponuku automobilov, nielen na slovenskom trhu. Aj keď je zrejmé, že sa trh začína stabilizovať, v porovnaní so začiatkom tohto roku je áut na Slovensku stále málo, pričom chýbajú menej ojazdené modely. V mesiaci jún si mohli záujemcovia vyberať z viac než 49 tisíc vozidiel s najčastejšou cenou 6 tisíc eur a vo veku 9,6 roka. Vyplýva to z kontinuálneho monitoringu trhu ojazdených áut spoločnosťou AAA AUTO, ktorá patrí do skupiny AURES Holdings.

V júni bolo na Slovensku v ponuke skoro 50 tisíc jazdených áut


Podľa dát spoločnosti AAA AUTO, ktorá pravidelne analyzuje ponuku automobilov 
od súkromných inzerentov, bazárov a firiem, bolo v júni na celom slovenskom trhu na predaj celkom 49 388 ojazdených automobilov. Je to o 4,8 % viac než v máji a o 28 % viac ako v apríli. „Vládne opatrenia proti šíreniu koronavírusu výrazne narušili chod slovenskej ekonomiky a uzatvorenie prevádzok na dlhé mesiace bolo a bude pre množstvo podnikateľov likvidačné. Trh ojazdených automobilov bol tiež výrazne poznamenaný a dlhú dobu budeme zápasiť s nedostatkom automobilov. Na trhu chýbajú hlavne mladšie ojazdené automobily. Veľký vplyv má na to aj nárast počtu zastaraných áut z dovozu,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva skupiny AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO.

Autá sa najčastejšie ponúkali za 6 tisíc eur


Ponuka modelov sa v júni výrazne nezmenila. K dispozícii bolo stále najviac Škodoviek, hlavne modelov Octavia a Fabia. Rozšírila sa aj ponuka Škody Rapid, ktorá je po ukončení výroby veľmi žiadaným modelom. Na tretej a štvrtej priečke sa ďalej drží Volkswagen, s modelmi Golf a Passat. Na úkor dieselových automobilov rastie ponuka benzínových áut, ktorých je v ponuke už 25 %. V porovnaní s májom narástla o 9 % aj ponuka alternatívnych pohonov. Zo všetkých
Diskusia: Trh s ojazdenými autami sa začína stabilizovať, stále však chýbajú menej jazdené vozidlá
G