AUTORIDE

Trh s ojazdenými autami sa začína stabilizovať, stále však chýbajú menej jazdené vozidlá

Autá na pobočke
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Stále pretrvávajúca situácia spôsobená pandémiou koronavírusu značne zasiahla ponuku automobilov, nielen na slovenskom trhu. Aj keď je zrejmé, že sa trh začína stabilizovať, v porovnaní so začiatkom tohto roku je áut na Slovensku stále málo, pričom chýbajú menej ojazdené modely. V mesiaci jún si mohli záujemcovia vyberať z viac než 49 tisíc vozidiel s najčastejšou cenou 6 tisíc eur a vo veku 9,6 roka. Vyplýva to z kontinuálneho monitoringu trhu ojazdených áut spoločnosťou AAA AUTO, ktorá patrí do skupiny AURES Holdings.

V júni bolo na Slovensku v ponuke skoro 50 tisíc jazdených áut

od súkromných inzerentov, bazárov a firiem, bolo v júni na celom slovenskom trhu na predaj celkom 49 388 ojazdených automobilov. Je to o 4,8 % viac než v máji a o 28 % viac ako v apríli. „Vládne opatrenia proti šíreniu koronavírusu výrazne narušili chod slovenskej ekonomiky a uzatvorenie prevádzok na dlhé mesiace bolo a bude pre množstvo podnikateľov likvidačné. Trh ojazdených automobilov bol tiež výrazne poznamenaný a dlhú dobu budeme zápasiť s nedostatkom automobilov. Na trhu chýbajú hlavne mladšie ojazdené automobily. Veľký vplyv má na to aj nárast počtu zastaraných áut z dovozu,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva skupiny AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO.

dstavenstva skupiny AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO.

Autá sa najčastejšie ponúkali za 6 tisíc eur

Ponuka modelov sa v júni výrazne nezmenila. K dispozícii bolo stále najviac Škodoviek, hlavne modelov Octavia a Fabia. Rozšírila sa aj ponuka Škody Rapid, ktorá je po ukončení výroby veľmi žiadaným modelom. Na tretej a štvrtej priečke sa ďalej drží Volkswagen, s modelmi Golf a Passat. Na úkor dieselových automobilov rastie ponuka benzínových áut, ktorých je v ponuke už 25 %. V porovnaní s májom narástla o 9 % aj ponuka alternatívnych pohonov. Zo všetkých