Tréning futbalovej reprezentácie bol pod drobnohľadom detí

Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

Tréning futbalovej reprezentácie Slovenska pred priateľským zápasom s Holandskom mal nezvyčajných divákov. Okrem kritického oka trénera Jána Kozáka ho so zatajeným dychom sledovali aj deti z Detského domova Bratislava. Deti na tréning zobrala sieť autocentier AAA AUTO v rámci svojho partnerstva so Slovenským futbalovým zväzom.

Deti z tribúny seneckého tréningového centra, s chvíľkovým odbiehaním k občerstveniu, sledovali celý jeden a pol hodinový tréning. Ku koncu sa u nich prejavovala už mierna netrpezlivosť, pretože sa nevedeli dočkať, kedy budú môcť samé vybehnúť na trávnik potrénovať si s futbalistami a vyskúšať nové lopty, ktoré dostali od zástupcov AAA AUTO. Venovali sa im Stanislav Lobotka, Milan Škriniar a Ondrej Duda, ktorí následne odpovedali aj na všetky ich zvedavé otázky. Nechýbalo ani podpisovanie plagátov a podpisových kariet, ktoré dostali od SFZ.

Deti boli veľmi zvedavé, zaujímalo ich, v akých autách jazdíme, ktoré sú naše vysnívané modely, ďalej či sme chceli byť vždy futbalistami alebo sme snívali o iných profesiách. Potešila ma ich bezprostrednosť, na konci sme už nepodpisovali iba lopty, ale aj ich vlastné tričká či mobily,“ smeje sa Milan Škriniar. „Sľúbili nám, že budú fandiť, tak verím, že s ich podporou Holanďanov porazíme,“ dodáva Stanislav Lobotka.

Možnosť stretnúť sa priamo s hviezdnymi slovenskými hráčmi, ktorí hrávajú za popredné európske kluby z Anglicka, Talianska či Španielska, je naozaj nevšednou príležitosťou. „Deti sa snažíme viesť k športu a pohybovým aktivitám a stretnutie s Hamšíkom, Kuckom, Škriniarom a celou slovenskou reprezentáciou bolo pre nich a aj pre mňa ako vychovávateľa skutočným zážitkom. Pár našich chlapcov futbal pravidelne hráva, obdivujú svetové hviezdy a o to viac ich teší, že k nim patria aj naši chlapci. Samko celú cestu nazad rozprával o tom, ako spovedal jednotlivých futbalistov, Mia sa tešila z fotky s Marekom Hamšíkom, všetci boli spokojní a nadšení,“ popisuje zážitky detí vychovávateľ z Detského domova Bratislava Tomáš Migra. A dodáva: „Deti z nášho domova odkazujú našim futbalovým reprezentantom, že im budú držať palce nie len v zápase proti Holandsku, ale aj proti ďalším súperom a prajú im veľa úspechov a zdravia v ďalšej športovej kariére.

Výlet pre deti z Detského domova v Bratislave je už niekoľkou dobročinnou akciou, ktorá vyplynula z našej spolupráce so Slovenským futbalovým zväzom. Vždy veľmi radi sledujeme nadšenie v tvárach detí, keď sa stretnú s futbalovými hviezdami a môžu sa s nimi porozprávať či dokonca si aj zahrať futbal,“ komentovala akciu generálna riaditeľka siete autocentier AAA AUTO Karolína Topolová. „Určite sa nejednalo o poslednú akciu, ktorú sme takto zorganizovali. Napríklad už túto nedeľu sme pri príležitosti Medzinárodného dňa detí pripravili od 13:00 zábavné popoludnie v bratislavskej pobočke AAA AUTO na Panónskej ceste,“ dodala K. Topolová.