AUTORIDE

Top Gear - začíname seriál o tomto kulte, dnes sa môžeš tešiť na malú ochutnávku

Jeremy Clarkson Top Gear
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Jeremy Clarkson. Richard Hammond. James May. Ak si fanúšikom áut a humoru, určite veľmi dobre poznáš tieto mená. Povýšili motoristickú reláciu na vyšší level. Samotná sledovanosť cez 350 miliónov divákov hovorí o obľúbenosti formátu. Preto sme sa rozhodli spraviť sériu článkov na túto tému, ktoré budú prepchaté videami.

Lepšie raz vidieť ako 100x počuť. V dnešnom dieli vyberáme to úplne najlepšie z pôvodného TOP GEARu. V ďalších dieloch sa pozrieme aj na ich pokračovateľov a nový počin trojice JRJ s názvom The Grand Tour. Tož pojďme na to.

Obsah

Keď sa musíš smiať

Na toto video vôbec nepotrebuješ angličtinu. Proste sa musíš smiať s nimi. Vidieť, že si to pri natáčaní užívali. Nielen možnosť šoférovať (asi) všetky druhy motorových vozidiel, aké tento svet pozná, ale aj tú srandu.

Zrejme to nie je relácia, z ktorej by si chcel čerpať hodnotné informácie a vzdelávať sa. Vopred si vždy vedel, že to bude hlavne o srande.

Testy, ktoré väčšinou skončili rozbitím všetkého, čo mali k dispozícii.

To sú oni.

Maličký Richard, ktorému vždy robia zle.

Vodcovský Jeremy, ktorý sa dokáže tváriť vážne, aj keď riadi rozbitú haraburdu.

James, ktorý si vyberie vždy najhistorickejšie auto.

Tie najlepšie scény = tie najvtipnejšie scény

Niekedy môžeš mať pocit, že si automobilka zaplatila reportáž. Následne príde tvrdá vlna kritiky, ktorá ťa vyvedie z omylu.

Mládenci hodnotia jednotlivé autá subjektívne na základe vlastných skúseností.

Preto vznikla Cool Wall. Večná bitka pri rozdeľovaní vozidiel do kategórií seriously uncool, uncool, cool a sub zero nenechá chladného nikoho.

Veď každý má obľúbené auto a chce, aby bolo v tej najlepšej skupine.

Veľké odhalenie Stiga

Pre mňa bol tento diel najlepším. Stig, ktorý je roky maskovaný, dá dolu masku. Pred zrakmi divákov sa objaví milovaný a nenávidený Michael.

A tu rozmýšľaš - je to skutočne on? To v každom dieli jazdil on? Samozrejme, že nie. Bola to iba srandička, zahraná.

Teraz s odstupom času. Keď si človek pozrie tento diel, spomenie si na vynikajúceho jazdca. Ako na tom je? Žije ešte? Naozaj sa zranil? Bola to iba kamufláž?

Snáď sa raz dozvieme odpoveď.

Ak si tento diel nevidel a vidíš až teraz video, stalo sa toto:

Každý hosť, ktorý bol v relácii, jazdil s obyčajným autom po dráhe. Vždy po tej istej. Zaznamenával sa čas “ostrého” kola. Na základe času sa umiestnil v tabuľke.

V tomto dieli sa do obyčajného auta posadil STIG. Zajazdil čas o cca 2 sekundy lepší ako doterajší kráľ rebríčka.

A následne ho odhadili.

Záver

…ani náhodou. Práve sa rozbiehame. Ak máš obľúbenú epizódu, napíš nám to do komentov pod článok či do FB. Je možné, že si ju rozoberieme nabudúce.