AUTORIDE

Súťaž o prestížne ocenenie IFOY 2022 vstupuje v marci do ďalšieho kola

IFOY nominácia Hase project
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin  

Členovia poroty prestížnej medzinárodnej súťaže IFOY budú v dňoch 18. až 23. marca v Dortmunde vyberať víťazov tohtoročnej ceny IFOY. Hamburský expert na intralogistiku STILL má v súťaži o prestížne trofeje v oblasti intralogistiky zastúpenie hneď dvakrát, a to v kategóriách „Špecialita roka“ a „Integrované skladové riešenie“.

Systém, ktorý stráži bezpečnosť

Oba produkty spoločnosti STILL GmbH úspešne prešli predbežným výberom IFOY a boli nominované na marcové finále v Dortmunde. Prvým je inovatívny asistenčný systém značky STILL „Descent Speed Regulation“ (DSR), vďaka ktorému sú jazdy s novou radou plošinových vozíkov a ťahačov LXT 120-350 a LXW 20-30 ešte bezpečnejšie. Systém DSR koordinuje rýchlosť vozíkov pri jazde z kopca s nákladom, a to manuálne alebo automaticky. Závisí to od úrovne nastavenia, ktorá chráni pred nebezpečnými situáciami. Tento inovatívny systém podporuje vodiča v bezpečnej jazde na rampe a zároveň zvyšuje manipulačný výkon.

Asistenčný systém je k dispozícii vo verziách DSR Basic, DSR Eco alebo DSR Premium. Zatiaľ čo vo verzii Basic ho musí vodič ešte manuálne aktivovať, aby znížil rýchlosť na vopred nastavenú maximálnu hodnotu, vo verzii Eco sa aktivuje už automaticky pri jazde zo svahu a vozík zabrzdí sám na vopred určenej hodnote. Pri verzii DSR Premium už asistenčný systém automaticky reguluje rýchlosť vozíka pri jazde z kopca v závislosti od sklonu svahu a ťahaného nákladu.

Projekt „Hase“

Druhým projektom, ktorý zabojuje o prestížnu cenu IFOY, je riešenie od spoločnosti STILL pre rozšírenie automatizovaného skladu spoločnosti Hase Safety Group AG. Pri rozšírení skladu výrobcu pracovných rukavíc vo frízskom Jevere nahradili špecialisti STILL-u priemyselné vozíky automatizovaným výkonnejším zariadením s teleskopickými vidlicami a existujúci regálový systém zväčšili na 10-tisíc paletových miest. Všetky „automatizované riadené vozidlá“ (AGV) sa teraz bezpečne a autonómne pohybujú po sklade. Výslednú optimalizáciu priebehu jazdy umožňujú rotujúce laserové skenery na vozíkoch, ktoré permanentne merajú vzdialenosti od reflektorov inštalovaných v sklade. Tri vozíky MX-X určené do veľmi úzkych uličiek a šesť vysokozdvižných zakladačov EXV-SF najnovšej generácie vybavili špecialisti STILL automatizačnou súpravou iGo Systems, ktorú taktiež vyvinuli experti zo STILL-u.

Víťazi budú známi v júni

„Tento rok máme opäť v medzinárodnej súťaži IFOY Award dva sľubné a konkurencieschopné projekty,“ povedal Torsten Wiecker, viceprezident pre riadenie značky STILL EMEA v spoločnosti STILL. „Špičkové inovácie asistenčného systému zvyšujúceho bezpečnosť, ako aj úspešné rozšírenie a optimalizácia automatického skladu skupiny Hase Safety, majú potenciál získať si priazeň a uznanie medzinárodnej odbornej poroty,“ doplnil. Nominovaní si však budú musieť ešte chvíľu počkať. Víťazi súťaže zostanú utajení až do záverečného udeľovania cien IFOY, ktoré sa uskutoční 30. júna v BMW World v Mníchove.

Cena IFOY

Cena IFOY (International Intralogistics and Forklift Truck of the Year Award) sa udeľuje každoročne ako uznanie za vynikajúce výsledky v oblasti intralogistiky. Podporuje ju organizácia IFOY a medzinárodná porota zložená z renomovaných odborných novinárov zastupujúcich popredné logistické médiá na viacerých trhoch. Organizácia IFOY uvádza, že v hodnoteniach sa drží prísnych transparentných kritérií na základe odborných znalostí a dodržiava nezávislosť.

Cieľom tejto ankety je zdokumentovať výkonnosť a inovačnú silu odvetvia intralogistiky a prispieť ku konkurencieschopnosti a verejnému vnímaniu celého odvetvia. Cenu IFOY sponzoruje Združenie pre manipuláciu s materiálom a intralogistiku v rámci Zväzu nemeckého strojárstva (VDMA) a záštitu nad ňou prevzalo nemecké Spolkové ministerstvo hospodárstva a ochrany klímy.

Tagy:Still