STILL na prestížnom veľtrhu LogiMAT 2022 predviedol špičku manipulačnej techniky a intralogistických procesov

LogiMAT 2022
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Spoločnosť STILL zaujala aj svojimi online prenosmi prezentácií na zaujímavé témy

Spoločnosť STILL zaujala na medzinárodnom veľtrhu LogiMAT 2022 v Stuttgarte svojimi špičkovými technologickými a intralogistickými riešeniami. Na známom známom veľtrhu predstavila svoje elektrické vozíky – medzi nimi aj úplnú novinku vozík RXE, technológie automatického riadenia manipulačnej techniky, spôsoby najefektívnejšieho skladového vychystávania a taktiež svoj vysokozdvižný vozík s výsuvnými vidlicami FM-X.

STILL mal priamo z výstaviska LogiMAT aj niekoľko živých online prenosov. Prednášky spojené s možnosťou klásť otázky sa stretli s veľmi pozitívnym ohlasom u verejnosti. „Témami prezentácií boli elektrické vozíky, automatizácia či asistenčné systémy. STILL prináša špičkové a najefektívnejšie riešenia vo všetkých oblastiach intralogistiky, čo kolegovia z Nemecka predviedli aj na tohtoročnom veľtrhu LogiMAT,“ hovorí Andrea Ščepková, marketingová manažérka spoločnosti STILL Slovensko.

Nechajte sa zelektrizovať!

Horúcou novinkou, ktorú značka STILL predstavila aj na LogiMAT-e je elektrický vozík RXE 10-16C, ktorý doplnil inovatívnu radu elektrických vozíkov. So svojimi kompaktnými rozmermi je skvelý aj v manévrovaní v menších priestoroch a v úzkych uličkách. Aj keď je najmenší spomedzi svojich bratov z rodiny elektrických vozíkov RX, dokáže manipulovať s bremenami s hmotnosťou až 1,6 tony. „STILL pri svojich elektrických vozíkoch používa slogan „Nechajte sa zelektrizovať“ a je to úplne presné. Vozíky rady STILL RX presvedčia svojim výkonom, spoľahlivosťou, presnosťou a bezpečnosťou,“ hovorí A. Ščepková.

Roboty budúcnosti od STILL

Automatizácia – ďalšia veľmi žiadaná téma, ktorej sa venovali priamo z LogiMAT-u aj experti STILL. Dnes je už automatizácia vo výrobných aj skladových prevádzkach priam nevyhnutná. Pri rýchlosti, akou sa musia vybavovať zákazky, je skutočne najideálnejším riešením aspoň čiastočné zautomatizovanie materiálového toku. STILL predstavil svojich prvých autonómnych robotov série ACH. Či už fungujú samostatne, alebo sú zabudované v automatizovanom riešení, malé šikovné roboty sú skvelým doplnkom hybridných a plne automatizovaných vozíkov. Odborníci zo STILL predviedli, ako môže ACH optimalizovať materiálový tok v kombinácii s vozíkom MX-X v úzkych uličkách. Skvelá ukážka, ktorú si so záujmom pozreli mnohí fanúšikovia automatizácie, ale aj tí, ktorí chcú svoje prevádzky vybaviť skutočne modernými a špičkovými intralogistickými riešenia.

Kto by nepoznal už preslávený autonómny vychystávací vozík STILL OPX iGo neo – teraz je ešte šikovnejší, výkonnejší a bezpečnejší. Nemohol chýbať ani na veľtrhu LogiMAT. S týmto vozíkom po boku je vychystávanie tovaru ako spolupráca s tým najspoľahlivejším kolegom. Autonómny vychystávač objednávok je vždy po vašom boku, koná predvídavo a namáhavú prácu robí za vás. Vylepšený OPX iGo neo zvýši výkon a maximálne zníži chybovosť zapríčinenú ľudským faktorom.

Téma bezpečnosti je vždy top

V každej výrobnej či skladovej prevádzke je na prvom mieste bezpečnosť. Aj spoločnosť STILL na ňu dáva veľmi veľký dôraz a ponúka širokú škálu spoľahlivých bezpečnostných komponentov, ako aj inteligentné asistenčné systémy a funkcie. Téma bezpečnosti nemohla chýbať ani na svetovom veľtrhu. Verejnosť sa dozvedela, ako čo najlepšie ochrániť obsluhu manipulačnej techniky, ale aj ostatných pracovníkov prevádzok, celé okolie a aj životné prostredie. A to všetko s dosahovaním maximálnych výkonov. K tomu dopomôžu precízne vyvinuté kontrolné systémy.

Spoločnosť STILL priniesla na LogiMAT 2022 nielen špičkové produkty, ale aj mnoho zaujímavých tém, ktoré sa priamo týkajú intralogistických procesov a čo najvyššej efektívnosti. Popri tom sa STILL snaží byť maximálne blízko svojim zákazníkom, čo sa podarilo aj vďaka živým prenosom tematicky pútavých prezentácií.