AUTORIDE

Spoločnosť AURES Holdings venovala na pomoc Ukrajine 120 000 eur, poslala ich organizácii Človek v tiesni

AURES Holdings Logo
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin  

Firma prispeje aj materiálnou a logistickou podporou vo všetkých krajinách, kde pôsobí

Spoločnosť AURES Holdings poslala na konto českej humanitárnej organizácie Človek v tiesni 120 000 eur na pomoc Ukrajine. Vyhlásila taktiež peňažnú zbierku medzi zamestnancami. Poskytne aj materiálnu a logistickú pomoc.

„Verím, že Človek v tiesni je pre priamu pomoc na Ukrajine najvhodnejšou organizáciou, na ktorú sme sa mohli obrátiť. Dúfam, že sa náš príspevok formou konkrétnej pomoci čo najrýchlejšie dostane k tým, ktorí ju potrebujú. Myslím na všetkých, ktorí teraz na Ukrajine trpia a boja sa budúcnosti. V našej spoločnosti organizujeme aj zbierku ďalších finančných prostriedkov medzi zamestnancami a pripravujeme aj iné formy materiálnej a logistickej pomoci,“ uviedla Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva spoločnosti AURES Holdings, prevádzkovateľa siete autocentier AAA AUTO.

Spoločnosť tiež vo všetkých krajinách, kde pôsobí, vyhlásila peňažnú zbierku medzi svojimi zamestnancami. Peniaze môžu posielať buď na konto zbierky na webe Donio (v ČR a na Slovensku) alebo Zrzutka (v Poľsku) zriadenej spoločnosťou alebo ľubovoľnej humanitárnej organizácii podľa svojho výberu. „Rozhodli sme sa, že za každého zamestnanca, ktorý prispeje, poskytneme navyše, nad rámec našej trojmiliónovej pomoci, rovnaký obnos. Naše najväčšie trhy sú Česko, Slovensko a Poľsko, teda krajiny, ktoré budú čeliť najväčšiemu prílivu vojnových utečencov z Ukrajiny,“ zdôraznila Karolína Topolová. Na účte zbierky na webe Donio v Česku bolo dnes ráno cez 100 000 korún (4 000€), na Slovensku 1 600 €. V Poľsku sa medzi zamestnancami cez server Zrzutka vybralo zatiaľ 1600 PLN (340 €). „Údaje o daroch, ktoré naši zamestnanci zatiaľ poskytli priamo humanitárnym organizáciám či ukrajinským inštitúciám zatiaľ zhromažďujeme,“ uviedla Karolína Topolová. Priamu pomoc spoločnosť ponúkla aj svojim zamestnancom z Ukrajiny, napríklad formou poskytnutia dopravy alebo ubytovania. „V Poľsku, ktoré sa bude vyrovnávať s najväčším množstvom utečencov, nakúpime niekoľko dodávok, aby sme ich mohli využiť na prevoz ľudí a materiálu,“ povedala Karolína Topolová.

Okrem finančnej pomoci spoločnosť tiež poskytne aj pomoc materiálnu. Tá sa bude skladať ako zo zbierky šatstva, hygienických potrieb a potravín, tak z tisícok auto lekárničiek z vykúpených automobilov. V Poľsku spoločnosť poslala automobily k hraničným priechodom, aby pomohla s transportom ukrajinských občanov aj s odovzdaním vybranej pomoci na hraniciach. V každej krajine spoločnosť vymenovala koordinátora pomoci, ktorý všetky ponuky a nápady zhromažďuje a koordinuje ich využitie. „Hlásia sa nám aj stovky kolegov s konkrétnymi návrhmi, ako môžu pomôcť v rámci dobrovoľníckej činnosti. Všetkým by som chcela veľmi poďakovať za solidaritu, ktorú v týchto časoch ťažkých pre Ukrajinu aj pre celú Európu prejavili,“ dodala Karolína Topolová.