AUTORIDE

Slovenskí a českí seniori hromadne presadajú do SUV

Nissan
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

V jazdenkách nechýbajú ani moderné technológie – tempomatom bola vybavená viac ako polovica vozidiel kúpených slovenskými seniormi

Už je to nejaký čas, čo slovenskí a českí seniori objavili výhody SUV-čiek, od tej doby u nich popularita tohto typu karosérie neustále rastie. V prvom polroku tohto roka dokonca pozorujeme prepad záujmu o najpredávanejšie prevedenie hatchback v prospech tretinového rastu popularity SUV v prípade jazdených vozidiel. Seniori jednoducho objavili čaro vyššieho posedu a mohutnejšieho prevedenia. Ak by ste čakali, že staršia veková skupina kupuje autá v základných výbavách, mýlite sa. Starší ľudia sa zaujímajú o jazdenky vybavené modernými technológiami, medzi ktorými nechýbajú parkovacie kamery či navigácie. S tým súvisí aj ich ochota do jazdeniek viac investovať. Tieto zistenia vyplývajú z predajných štatistík siete autocentier AAA AUTO.

Belasé vlasy a mohutné SUV, to je pohľad, ktorý vídame na našich cestách a aj v susednej Českej republike stále častejšie. Za prvý polrok 2018 si tento typ jazdenky odviezlo z predajnej plochy o tretinu viac seniorov ako v minulom roku. Rastie tiež záujem o MPV-čka, naopak o klasické hatchbacky a kombíky táto veková skupina záujem stráca. „Dôvodom je pohodlie. Seniori zistili, že nástup a výstup z SUV je ďaleko pohodlnejší ako z nízkeho hatchbacku alebo kombíka. SUV svojou veľkosťou zároveň vyvolávajú pocit bezpečia a poskytujú lepší výhľad, ktorý hlavne starší vodiči ocenia, pretože už veľa z nich nemá tak rýchle reflexy ako mladší motoristi,“ vysvetľuje generálna riaditeľka siete autocentier AAA AUTO Karolína Topolová.

Seniori sú zároveň aj výrazne modernejší ako v minulosti. Neboja sa moderných technológií. Nekupujú si žiadne „holé“ autá v základnej výbave. „Slovenskí seniori sa nechcú zdržiavať hľadaním miest v mape a preto radšej volia vozidlá vybavené navigáciou. Oproti minulému roku vzrástol ich záujem o autá s navigáciou takmer o polovicu. Naopak, Česi sú ďaleko viac pohodlní a využívajú parkovacie kamery, ktoré si často nechávajú aj doinštalovať. Kým záujem českých seniorov o tento doplnok vzrástol o dve tretiny, u slovenských to bolo len o tretinu. Slovenskí motoristi uprednostňujú skôr parkovacích asistentov, záujem o ne vzrástol o pätinu. Už takmer štandardom pri jazdenkách, ktoré si motoristi tejto vekovej skupiny kupujú, je tempomat. Mala ho takmer polovica áut kúpených českými seniormi a viac ako polovica áut kúpených slovenskými seniormi,“ doplnila Karolína Topolová.

TOP 5 najkupovanejších modelov SUV seniormi na Slovensku a v Českej republike