AUTORIDE

Slovenská Tatra prinesie na IDEB 2021 vozidlá 4x4 a 6x6, ktoré budú vyrábané na Slovensku

Slovenská Tatra
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin  

Na medzinárodnej výstave obranného priemyslu v Bratislave nebude už tradične chýbať zastúpenie produktov domáceho obranného priemyslu. Hlavným ťahúňom spoločností združených v skupine CSG (Czechoslovak Group) budú predovšetkým vozidlá na platforme 4x4 či TATRA TACTIC 6x6 od slovenskej spoločnosti Tatra Defence Slovakia, ktoré sa budú vyrábať v trenčianskom závode. Portfólio domáceho výrobcu z Považia doplní tiež tanková či delostrelecká munícia a špeciálny kontajner mobilnej letovej riadiacej veže, ktorý banskobystrická spoločnosť exportuje do celého sveta.

Sme radi, že práve na domácom podujatí IDEB 2021 v Bratislave budeme môcť svetu ukázať ponuku špičkových vozidiel značky Tatra na podvozkoch 4x4 a 6x6, ktorými sa budeme uchádzať o pozornosť doma i v zahraničí,“ uviedol Michal Baláž, generálny riaditeľ spoločnosti Tatra Defence Slovakia a dodal: „Tatra sa nedávno vrátila na Slovensko a my plánujeme naštartovať jej výrobu tak, aby sme znovu oživili domáci obranný priemysel, čomu je priamo naviazaný aj rast zamestnanosti v regióne Považia.

Stánok spoločnosti bude pozostávať z výrobkov viacerých spoločností. Tatra Defence Slovakia tu vystaví zodolnené nákladné vozidlo TATRA TACTIC 6x6, univerzálne štvorkolesové vozidlo na platforme 4x4, ktoré je vhodné na bojové nasadenie, prieskumné misie či hliadkovanie. Dvojicu vozidiel pritom bude vyrábať na domácej pôde v priestoroch bývalého VOP v Trenčíne. „Tatra sa vrátila na Slovensko a preto tieto vozidlá budú vznikať práve tu - doma na Slovensku. Ide o vozidlá, ktoré ponúkajú plnú kompatibilitu so štandardmi NATO, pričom tiež plne vyhovujú potrebám OS SR a umožňujú tak efektívne nasadenie v misiách OSN / NATO, ako aj pri vnútornej ochrane územia Slovenskej republiky,“ vysvetľuje Michal Baláž.

Expozíciu zástupcov domáceho obranného priemyslu z Považia, ktorý bude združený pod hlavičkou materskej skupiny CSG (Czechoslovak Group) ďalej doplní portfólio tankovej i delostreleckej munície od ZVS Armory. Na stánku tiež bude možné vidieť najnovší mínomet ANTOS či špeciálny veliteľský kontajner s prístavbou z mobilnej riadiacej letovej veže DISK 2 od banskobystrickej MSM.

Bratislavský IDEB 2021 otvorí svoje brány už v stredu, 25. augusta 2021 a aj napriek prebiehajúcej pandémii koronavírusu je dôkazom toho, že veľtrhy obranného priemyslu majú svoje pevné postavenie. Stánok spoločnosti Tatra Defence Slovakia je možné nájsť v Hale D na stánku č. 101.

Zdroje:wrpr.sk
Tagy:WRPR