Škoda zverejňuje prvú skicu modernizovaného modelu Octavia

240206_first-sketches-of-refreshed-octavia-1_11157cd7-1920x1058
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Škoda Auto zverejnila skicu exteriéru faceliftu štvrtej generácie ikonického modelu Octavia. Najnovšia verzia prináša vylepšený exteriér s novými svetlometmi, prepracovanými nárazníkmi a modernizovanou maskou chladiča. Digitálna premiéra novinky bude 14. februára 2024.

  • Vylepšenie bestselleru: k dispozícii ako liftback a kombi

  • Komplexná ponuka modelov Octavia bude opäť zahŕňať verzie Sportline a RS

  • Digitálna svetová premiéra sa uskutoční 14. februára 2024

"Oživiť a rozvíjať dizajnové charakteristiky ikon našej značky je fascinujúca úloha. Pri najnovšej modernizácii modelu Octavia sme prepracovali nárazníky a masku chladiča. Zároveň sme vyostrili kontúry svetlometov, čím náš bestseller získal ešte výraznejší a športovejší vzhľad. To spolu s novými prvkami, ako sú LED Matrix svetlomety druhej generácie, zabezpečí modelu Octavia atraktivitu aj v ďalších rokoch," hovorí Oliver Stefani, vedúci Škoda Design.

Prepracované optické detaily

Štvrtá generácia modelu Octavia sa dočká faceliftu štyri roky po spustení výroby. Model bude aj naďalej k dispozícii ako liftback a kombi, rovnako ako aj vo verziách Sportline a RS. Medzi vylepšenia vozidla patria pokročilé svetlomety LED Matrix druhej generácie s novým svetelným podpisom, ktoré zabezpečia vynikajúce osvetlenie vozovky.

Teraz obsahujú aj Crystallinium, jedinečný kryštalický prvok, ktorý vnútrajšku svetlometov prepožičiava modrý odtieň a zvýrazňuje tak estetiku vozidla.

Úspešný príbeh modelu Octavia

240206_first-sketches-of-refreshed-octavia-2_045b7a7a-1920x956

Osviežená Octavia je pripravená pokračovať v doterajšom úspechu modelového radu: od uvedenia prvej modernej generácie na trh v roku 1996 bolo zákazníkom dodaných viac ako sedem miliónov vozidiel. Od roku 2016 je Octavia najpredávanejším kombi v Európe a získala aj množstvo ocenení a uznaní medzinárodnej automobilovej tlače.

V roku 2020 boli jej kvality podčiarknuté renomovaným ocenením Red Dot Award za vynikajúci produktový dizajn, a to už tretíkrát v histórii tohto modelového radu.