ŠKODA podporí medzinárodný festival Hory a mesto

ŠKODA podporí medzinárodný festival Hory a mesto
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Značka ŠKODA sa stáva partnerom medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto

ŠKODA AUTO po prvýkrát podporí medzinárodný festival horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto, ktorý sa uskutoční od 11. do 15. mája 2022 v Bratislave. Festival prinesie súťažnú prehliadku horského filmu a multimediálne prezentácie zahraničných a slovenských hostí, ktorí sú svetovými špičkami v dobrodružných športoch. Súčasťou podujatia je aj prvý ročník Hory a mesto MTB City Dual race v centre Bratislavy. Hostkou festivalu je aj niekoľkonásobná majsterka sveta a prvá olympijská víťazka v športovom lezení Janja Garnbert zo Slovinska, ktorú bude sprevádzať festivalom prvý elektromobil značky ŠKODA ENYAQ iV. Chýbať nebudú ani vzdelávacie aktivity pre verejnosť z oblasti elektromobility alebo obľúbená chill out zóna.

Medzinárodný filmový festival Hory a mesto predstaví to najlepšie z outdoorového filmu na Slovensku, ale i vo svete. Súčasťou festivalu sú aj vzdelávacie semináre a workshopy pre filmárov či premietania pre školy. Sprievodná časť festivalu zahŕňa fotosúťaž, tematické fotovýstavy, cestovateľské prednášky, lanové atrakcie a lezecké preteky v boulderingu. Festival prinesie premiérovo do centra Bratislavy aj prvý ročník pretekov horských bicyklov MTB City Dual Race. ŠKODA tak nadväzuje aj na svoju tradíciu podpory cyklistických podujatí doma aj vo svete.

„Teší nás, že môžeme prvýkrát podporiť prestížny filmový festival Hory a mesto, s ktorým nás spája ekologický a aktívny životný štýl. Práve tieto hodnoty reprezentuje naše nové 100 % elektrické SUV, ŠKODA ENYAQ iV, ktoré bude zabezpečovať aj mobilitu hlavnej hostke podujatia. Zároveň sme radi, že môžeme spolu s organizátormi festivalu priniesť prvý ročník pretekov Hory a mesto MTB City Dual Race, keďže cyklistiku má ŠKODA vo svojej DNA," hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

To najlepšie z horských športov doma aj vo svete

Festival predstaví súťažnú prehliadku horského filmu spolu s multimediálnymi prezentáciami hostí, ktorí predstavujú absolútnu špičku na poli dobrodružných športov. Približne štvrtina všetkých filmov súťažnej prehliadky býva nová tvorba slovenských filmárov, pričom kvalita filmov každoročne rastie a festival Hory a mesto tak vytvára nenahraditeľnú platformu pre prezentáciu toho najlepšieho z outdoorového filmu na Slovensku, ale i vo svete. Pravidelne prináša premiéry filmov s horskou tematikou, extrémnymi športmi či cestovateľské snímky. Tento rok bude po prvýkrát súčasťou festivalu aj úvodný ročník mestských pretekov horských bicyklov MTB City Dual Race, ktorý bude 14. mája na Hlavnom námestí v Bratislave. Pretekať sa bude vo dvojiciach na umelo vytvorenej prekážkovej trati v dĺžke 150 metrov, pričom každý z dvojice má samostatnú, ale identickú trať. Diváci sa môžu tešiť na dramatické skoky, dropy a technické prejazdy na rýchlosť. Preteky sa stanú ďalším z cyklo podujatí, ktoré značka ŠKODA podporuje doma aj vo svete.

ENYAQ iV pre prvú olympijskú víťazku

Hostkou festivalu je niekoľkonásobná majsterka sveta a prvá olympijská víťazka v športovom lezení Janja Garnbert zo Slovinska. Počas podujatia sa stane jej oficiálnym vozidlom prvý elektromobil značky ŠKODA ENYAQ iV. Na evente sa tak popri ENYAQ Coupe RS iV Mamba Green predstaví aj ENYAQ iV Sportline 80x Crystal Face.

Podpora cyklistiky na Slovensku aj v zahraničí

ŠKODA má cyklistiku v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta. Medzi domácimi podujatiami okrem ŠKODA BIKE OPEN TOUR nechýbajú najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia ani Detská tour Petra Sagana.