ŠKODA je už 30 rokov partnerom hokejových majstrovstiev sveta

Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Značka ŠKODA pokračuje v podpore majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji, ktoré štartujú 13. mája vo Fínsku

Značka ŠKODA nadväzuje na svoje dlhodobé partnerstvo s International Ice Hockey Federation (IIHF) a ani na tohtoročných majstrovstvách sveta v hokeji, ktoré štartujú 13. mája vo Fínsku, tak nebudú chýbať jej vozidlá. Značka poskytne organizátorom flotilu 45 vozidiel, medzi nimi plne elektrický ENYAQ COUPÉ RS iV i modely ENYAQ iV či SUPERB iV. Spolupráca pritom trvá už rekordných 30 rokov. ŠKODA dlhodobo podporuje aj hokej na Slovensku, pričom Slovenský zväz ľadového hokeja momentálne využíva aj flotilu elektrifikovaných vozidiel od mladoboleslavskej automobilky.

Už 30 rokov trvá partnerstvo značky ŠKODA a IIHF, vďaka čomu pokračuje automobilka vo svetovom rekorde o najdlhší hlavný sponzoring v histórii športových majstrovstiev sveta. Tomuto spojeniu nechýba ani zápis v Guinessovej knihe rekordov, do ktorej sa dostal ešte v roku 2017. ŠKODA svoj angažmán na pozícii oficiálneho vozidla turnaja zahájila vo finále v roku 1992 v Bratislave a v Prahe, o rok neskôr nastúpila značka na ľad ako oficiálny hlavný sponzor. Odvtedy nepretržite podporuje svet tohto dynamického a tímového športu. Dlhodobá je aj spolupráca na domácej scéne. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko a Slovenský zväz ľadového hokeja už 18 rokov fandia slovenskej hokejovej reprezentácii. Spoločne vstúpili aj do sféry bezemisnej lokálnej prepravy s flotilou viacerých elektrifikovaných vozidiel značky ŠKODA. Súčasne je ŠKODA AUTO Slovensko hrdým partnerom hokejovej Tipos extraligy.

„Sme hrdým a stabilným partnerom slovenského hokeja a našich reprezentantov. Opäť sa tešíme na skvelé športové výkony počas nadchádzajúcich majstrovstiev sveta. Samozrejme, spoločne so slovenskými fanúšikmi budeme nášmu mužstvu držať palce a veríme, že naši hokejisti nadviažu na skvelú hru a nezabudnuteľné úspechy z nedávnej olympiády," hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu ŠKODA AUTO Slovensko.

Svetová atmosféra naživo aj v zákulisí

ŠKODA bude fandiť hokeju naplno aj tento rok. Aby si mohli jedinečnú atmosféru tohto podujatia užiť aj slovenskí fanúšikovia, pripravená je pre nich súťaž o vstupenky. Rovnako bude možné získať aj podpísaný hokejový dres nášho reprezentačného mužstva. Stačí sledovať výzvy na Facebooku a Instagrame a zapojiť sa do hry o skvelé ceny. ŠKODA AUTO je zároveň opäť exkluzívnym partnerom aplikácie 2022 IIHF App, ktorá prinesie hokejovým fanúšikom napínavé správy zo zákulisia a zaujímavé štatistiky. Vďaka notifikáciám o góloch fanúšikovia nezmeškajú žiadny zápas, rovnako môžu predpovedať výsledky a zdieľať svoje tipy s priateľmi. Aplikácia je k dispozícii pre operačné systémy Android a iOS v niekoľkých jazykoch.

ŠKODA vo svete športu

Značka ŠKODA sa tradične angažuje v rade športov. Okrem ľadového hokeja je súčasťou jej DNA aj cyklistika, kde okrem podpory svetových podujatí Tour de France či Vuelta nechýbajú ani domáce Okolo Slovenska, ŠKODA BIKE OPEN TOUR či Detská tour Petra Sagana. Tento rok po prvýkrát ŠKODA načrela aj do oblasti horských športov a dobrodružstva, keď sa stala partnerom festivalu Hory a mesto a pretekov Hory a mesto MTB City Dual Race.