Škoda Challenge 2024: Toto sú najlepší servisní pracovníci a predajca, ktorí postupujú do medzinárodného finále

Škoda Challenge 2024
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Trinásty ročník vedomostnej súťaže Škoda Challenge na Slovensku pozná svojich víťazov. V tomto roku sa zapojilo celkovo až 200 pracovníkov od 73 partnerov z celej predajnej a servisnej siete Škoda na Slovensku.

  • Do národného finále súťaže Škoda Challenge sa zapojilo 200 súťažiacich od 73 partnerov z partnerskej siete

  • Víťazi siedmich kategórií slovenského kola postupujú do medzinárodného finále

  • Medzinárodné finále sa odohrá už v septembri v Španielsku

V národnom finále, ktoré sa uskutočnilo v termíne 4.4.- 6.4.2024, sme spoznali v siedmich súťažných kategóriách najlepších servisných pracovníkov a predajcu nových vozidiel. Víťazi si zároveň vybojovali postup do medzinárodného finále, ktoré sa uskutoční v septembri v Španielsku.

Sme radi, že o súťaž Škoda Challenge je medzi našimi partnermi stále obrovský záujem. Táto súťaž nielen motivuje, ale tiež dokazuje, že v sieti našich autorizovaných partnerov máme šikovných ľudí, ktorí chcú rozvíjať svoje zručnosti a vedomosti a zvyšujú tak spokojnosť zákazníkov so značkou Škoda,“ vysvetľuje Ing. Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Do národného kola 13. ročníka súťaže Škoda Challenge sa z autorizovanej siete Škoda na Slovensku zapojilo celkovo 200 servisných pracovníkov a predajcov od 73 partnerov, ktorí si zmerali vedomosti v siedmich kategóriách – Servisný poradca, Servisný technik,

Vedúci servisu, Diagnostický technik, Lakovač, E-Mobility Expert a Predajca nových vozidiel. Víťazi národného kola boli ocenení 5. apríla 2024 na slávnostnom galavečeri vo Veľkej dvorane v priestoroch Ponitrianskeho múzea v Nitre.

Najlepšími slovenskými servisnými pracovníkmi a predajcom roku 2024 sa stali:

  • Servisný poradca: Andrej Šimko, RM JET s.r.o.

  • Servisný technik: Peter Púček, Todos Žilina s.r.o.

  • Vedúci servisu: Tomáš Chrupka, Autoprofit s.r.o.

  • Diagnostický technik: Miroslav Lietavec, IMPA Liptovský Mikuláš s.r.o.

  • Lakovač: Branislav Zágora, ALD MOBIL SL, s.r.o.

  • E-Mobility expert: Peter Kvašňovský, IMPA Bratislava s.r.o.

  • Predajca nových vozidiel: Pavel Hurtaj, IMPA Liptovský Mikuláš s.r.o.

Víťazi slovenského finále budú reprezentovať Slovensko v medzinárodnom finále Škoda Challenge 2024 v septembri v Španielsku. Slováci sa pritom vo vedomostnej súťaži Škoda Challenge historicky už pravidelne umiestňujú na popredných či dokonca víťazných priečkach medzinárodných finále vďaka svojej bojovnosti a vysokej kvalite.

Slovák zvíťazil aj v roku 2022 v celosvetovom finále súťaže Škoda Challenge v Nórsku – konkrétne Branislav Zágora zo spoločnosti ALD MOBIL SL s.r.o. v Starej Ľubovni, ktorá patrí do siete autorizovaných partnerov značky Škoda na Slovensku, ktorý si odniesol víťazstvo v kategórii Lakovač. Pán Zágora zároveň vyhral v tejto kategórii aj celosvetové finále v roku 2019 v Šibeniku. Minulý rok zas zvíťazil v Prahe kolega Branislava Zágoru, Marek Arendáč taktiež zo spoločnosti ALD MOBIL SL, s.r.o.

„Aj tento rok nás na medzinárodnom finále budú reprezentovať skvelí profesionáli a ja verím, že tak, ako sa nám to podarilo už niekoľkokrát, naši servisní pracovníci a predajcovia prinesú ocenenie medzi najlepšími servisnými a predajnými pracovníkmi na svete,“ hovorí Jaroslav Hercog.

Škoda Challenge je vedomostná súťaž, do ktorej sa môžu zapojiť všetci servisní technici, poradcovia, resp. každý zamestnanec pracujúci v oblasti servisu a predaja. Hlavnou ideou tohto podujatia je nájsť najlepších pracovníkov servisu a predaja na celosvetovej úrovni. Súťaž pomáha značke Škoda zvyšovať štandardy kvality poskytovaných služieb, ako aj stimulovať ďalší progres vo vedomostnej a praktickej úrovni zamestnancov.

Kvalitu predajných a popredajných služieb autorizovaných partnerov Škoda v technických aj netechnických činnostiach pomáha úspešne zvyšovať vlastné školiace stredisko spoločnosti Škoda Auto Slovensko, ktoré sa nachádza v Nitre.