Škoda Bike Open Tour pokračuje už túto sobotu 18. mája v Rajeckých Tepliciach a mení termín pretekov v Topoľčiankach

Škoda Bike Open Tour pokračuje štvrtým kolom v Topoľčiankach
Novinky
Tlačová správa
Publikované

Škoda Bike Open Tour úspešne odštartovala jedenásty ročník série najprestížnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku minulý mesiac vo Svätom Jure. V sobotu 18. mája v Rajeckých Tepliciach si bajkeri vychutnajú pokračovanie - pripravené sú pre nich tri trate v dĺžke od 18,5 do 80 kilometrov v nádhernom prostredí Lúčanskej Malej Fatry a Rajeckej doliny.

  • Škoda Bike Open Tour pokračuje druhým kolom série už túto sobotu 18. mája na troch tratiach v Rajeckých Tepliciach

  • Súťažiť sa bude v rozmanitých kategóriách, nechýba trať pre e-biky či celé rodiny

  • Organizátori zároveň oznamujú zmenu termínu pretekov v Topoľčiankach, pôvodne plánovaných na 29. júna - po novom sa budú konať o dva mesiace neskôr, 29. augusta 2024

Počas Škoda Bike Open Tour sa v Rajeckých Tepliciach uskutočnia aj Majstrovstvá Slovenska v XCM. Súťažiť sa bude v rozmanitých kategóriách, nebude chýbať trať pre e-biky či celé rodiny. Už tradičnou súčasťou série zostáva zelený prístup, kedy plasty nahrádzajú prírodné materiály.

Úspech majú aj sprchy, cykloumyvárne či servisná podpora, vďaka ktorým účastníci zažívajú komfort ozajstných profesionálnych pretekov. Zároveň organizátori oznamujú zmenu termínu pretekov v Topoľčiankach, pôvodne plánovaných na 29. júna.

Šesť podujatí po celom Slovensku

Cyklistika vďaka svojej univerzálnosti prináša radosť malým aj veľkým, profesionálom aj amatérom. Nie je preto prekvapením, že sa tento šport stáva čoraz populárnejším. Škoda Bike Open Tour prináša všetkým fanúšikom horskej cyklistiky preteky, na ktorých si môžu zmerať sily a užiť si neopakovateľnú atmosféru v prírode. Jedenásty ročník pretekov prináša sériu šiestich podujatí po celom Slovensku, pričom každé z nich je aj súčasťou Škoda Slovenského pohára XCM.

„Prvé kolo Škoda Bike Open Tour dopadlo výborne, bolo vidieť, že cyklistika má množstvo nadšencov medzi malými aj veľkými. Preto pozývame všetkých nadšencov cyklistiky vrátane ich rodinných príslušníkov zažiť skvelú atmosféru do Rajeckých Teplíc, ktoré prinesú opäť možnosť vychutnať si preteky na profesionálnej úrovni. Už tradične nebude chýbať bohatý program pre celé rodiny a možnosť vyhrať atraktívne ceny,“ hovorí Roman Rajtár, vedúci marketingu a produktu Škoda Auto Slovensko.

Bohaté zázemie a možnosť vyhrať Škoda Enyaq

Séria pretekov je aj tento rok prispôsobená všetkým úrovniam cyklistov. V sobotu 18. mája sa fanúšikovia horskej cyklistiky stretnú na kúpalisku Laura v Rajeckých Tepliciach a budú pokračovať Lúčanskou Malou Fatrou a Rajeckou dolinou. Najťažší úsek, záverečných 7 km cez lúku, pritom preverí kondíciu a pripravenosť každého z nich.

Pretekári aj fanúšikovia si užijú pohodlné zázemie v priestoroch kúpaliska, sprievodný program aj ekologické vzdelávacie aktivity. Lákadlom pre návštevníkov bude aj možnosť počas každého kola vyhrať na týždeň elektromobil Škoda Enyaq, keďže tento model bude sprievodným vozidlom pretekov.

Ceny pre jazdcov aj návštevníkov

Okrem zážitkov si súťažiaci, ale taktiež aj všetci návštevníci podujatí, môžu domov odniesť aj niektorú z cien. V každom z prvých piatich kôl série na nich čaká tombola, v ktorej môžu získať na týždeň Škodu Enyaq či vyhrať cyklonosič na ťažné zariadenie auta.

Víťaz tomboly v rámci finálového šiesteho kola v Stupave vyhrá E-bike Škoda a druhý v poradí zase Enyaq na týždeň. Najúspešnejší súťažiaci jazdci v jednotlivých kategóriách sa môžu tešiť na vouchre do Škoda E-shopu. Za 1. miesto v hodnote 70 eur, za 2. miesto 50 eur a za 3. miesto v hodnote 30 eur.

Škoda MTB cyklomaratón Topoľčianky má nový termín - 29. augusta 2024

Štvrté kolo tohtoročnej Škoda Bike Open Tour, ktoré sa malo konať 29. júna 2024 v Topoľčiankach, sa presúva na nový termín, a to 29. augusta. Dôvodom je rozšírenie afrického moru ošípaných v tejto lokalite.

“Nakoľko je pre nás najdôležitejšie zdravie všetkých účastníkov, ako aj návštevníkov každého podujatia, zmena termínu pretekov v Topoľčiankach je nevyhnutná. Navyše je v tejto lokalite aktuálne vydaný zákaz vstupu do lesa. Dobrou správou však je, že ani po presunutí pretekov na nový termín súťažiaci neprídu o nič. Trať v novom termíne zostane rovnaká a nijako sa nezmení ani skvelé zázemie týchto obľúbených pretekov. Tešíme sa na stretnutie v Topoľčiankach v novom termíne, 29. augusta 2024,” uviedol na margo zmeny termínu Roman Rajtár.

V sobotu 20. apríla odštartovala séria vo Svätom Jure, pokračovať bude v Rajeckých Tepliciach, následne v Slovenskom raji, vo Svite, následne v Topoľčiankach v novom augustovom termíne a záverečné šieste preteky ukončia sériu 14. až 15. septembra v Stupave. Tu sa bude konať nielen finále celých pretekov, ale aj Slovenského pohára XCM, teda na Záhorí budú finišovať obe série.

Škoda Bike Open Tour 2024

Seriál Škoda Bike Open Tour sa počas svojej existencie vypracoval na prestížne a najvýznamnejšie preteky pre MTB bajkerov z radov profesionálov, amatérov i hoby cyklistov na Slovensku. Viac informácií o podujatí nájdete na: https://www.welovecycling.com/sk/sbot/

Podpora cyklistiky vo svete aj na Slovensku

Škoda má cyklistiku jednoducho v DNA, keďže jej zakladatelia, Václav Laurin a Václav Klement začínali v roku 1895 ako výrobcovia bicyklov. Dnes značka nadväzuje na svoju históriu a podporuje svetové cyklistické podujatia ako sú Tour de France či Vuelta.

Medzi domácimi podujatiami okrem Škoda Bike Open Tour nechýbajú najväčšie preteky cestnej cyklistiky Okolo Slovenska, L´Etape by Tour de France Slovakia ani Detská tour Petra Sagana.