Škoda Auto vymenovala Chana Parka za nového šéfdizajnéra interiéru

Chan Park
Novinky
Tlačová správa
Publikované

S účinnosťou od 3. júna 2024 nastúpil Chan Park na pozíciu vedúceho dizajnu interiéru v spoločnosti Škoda Auto. Absolvent Royal College of Art prichádza do českej automobilky s bohatými skúsenosťami z niekoľkých významných automobilových značiek. V budúcnosti ponesie jeho podpis interiér sériových i koncepčných vozidiel značky Škoda.

  • Chan Park prináša bohaté skúsenosti z pôsobenia u významných automobilových značiek

  • Parkova filozofia minimalistického dizajnu, ktorá zvyšuje estetickú príťažlivosť aj funkčnosť, bude formovať interiéry pripravovaných modelov a projektových štúdií značky Škoda

  • Predchodca Peter Olah preberá novú funkciu v tíme Škoda Design

Okrem minimalistického prístupu k dizajnu sa Park zameria na zlepšenie harmónie medzi vodičom a automobilom. Jeho predchodca Peter Olah preberá novú pozíciu v tíme Škoda Design a bude zodpovedný za pozíciu Art Direction - One Design Identity. 

Oliver Stefani, šéfdizajnér spoločnosti Škoda Auto, hovorí: „Som rád, že v tíme Škoda Design môžem privítať Chana Parka. Vďaka svojim preukázateľným skúsenostiam vo významných automobilkách je ideálnym kandidátom na pozíciu vedúceho oddelenia dizajnu interiéru. Teším sa, že začne uplatňovať svoju dizajnérsku filozofiu „menej je viac“ a dokonale zladí estetický vzhľad a funkčnosť našich automobilov. Teším sa na našu spoluprácu a želám mu veľa úspechov. Peter Olah významne prispel k vytvoreniu charakteristickej DNA celkového dizajnu interiéru našich vozidiel. Teším sa na pokračovanie našej spolupráce a želám mu veľa radosti a úspechov v jeho novej funkcii."

Chan Park bol donedávna šéfdizajnérom interiéru automobilky Nio. V roku 2007 ukončil magisterské štúdium v odbore Dizajn vozidiel na Royal College of Art v Londýne. Svoju profesionálnu kariéru začal v talianskej spoločnosti Pininfarina. V januári 2009 prešiel do spoločnosti Kia Europe v Nemecku, kde bol zodpovedný za dizajn interiéru niekoľkých projektov. V spoločnosti Mercedes-Benz AG sa vypracoval na pozíciu senior dizajnéra interiéru a v rokoch 2013 až 2021 sa vypracoval na senior dizajnéra v spoločnosti Audi AG.

Jeho predchodca Peter Olah zostane členom tímu Škoda Design a prevezme zodpovednosť za pozíciu Art Direction - One Design Identity. Vo svojej novej pozícii bude zodpovedný za definovanie a dohľad nad komplexnou 360° stratégiou dizajnu vrátane filozofie, štýlu a výskumu budúcich trendov.