AUTORIDE

Seriál Top Gear: Ako to, že Jeremy Clarkson vždy roztrepe všetky autá?

Jeremy Clarkson
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Je nepísaným vodcom trojice. Často pri jeho videách máš pocit, že ide o niečo vážne a seriózne. Aj jeho výraz tomu napovedá. Až do momentu, kedy sa to zlomí. Vymyslí nejakú parádičku, či fór. Prípadne rovno rozbije auto. Dnes sme si pripravili výber troch videí, pri ktorých sa určite nebudeš nudiť.

Toyota Hilux pick-up - proste ju musíš rozbiť

Obsah

V tomto videu sa Jeremy Clarkson sa snaží zničiť jednu starú Toyotu Hilux pick-up.

Najskôr sa Jeremy vrhol do mesta. Schody narobili viac škody Jeremyovej chrbtici, než samotnému autu. Autu nerobí problém ani menšie odretie o stenu, ani narazenie do stromu.

Po neúspechu v meste sa vybral na pláž k moru, kde pick-up odstavil na móle počas prílivu a spolu s tímom sledoval, čo sa bude diať.

Vozidlo bolo priviazané lanami, ktoré bohužiaľ sa po chvíli pretrhli a vozidlo začalo klesať ku dnu. Záchranný tím sa snažil vozidlo zachrániť, ale neúspešne.

Po odlive sa vrhli na hľadanie auta. Trvalo im ho nájsť 5 hodín. Do auta sa však dostala špina a hlina a nedalo sa už opraviť do jazdného stavu. Po 45 minútach opráv sa podarilo auto naštartovať.

Po tom, čo auto prežilo svoju smrť sa štáb vybral na testovaciu dráhu, kde malo auto preraziť chatku, ktorá veľký problém Toyote nerobila.

Taktiež na ňu zhodili karavan. Ten jej veľa vrások nenarobil. Jediné, čomu už konečne Toyota podľahla, bol plameň.

Aspoň to tak vyzeralo. Nakoniec sme sa dozvedeli, že Toyota prežila aj to. Je to skrátka nezničiteľné auto.

Jeremy a jeho P45

Jeremy ukazuje jeho zaujímavé vozidlo P45. Jedná sa o vtipne vyzerajúcu maličkú krabičku na 4 kolieskach, s odkláňacou helmou, volantom, spätnými zrkadlami a evidenčným číslom vozidla.

Samozrejme, zobral ju hneď na cestu, kde sa kvôli nemu vytvorila kolóna. Keď on narazil na kolónu, nerobilo mu to žiadne problémy. Vozidlo je tak úzke, že sa preštrikuje pomedzi autá.

Ďalšou výhodou, aspoň pre niekoho môže byť to, že pri tankovaní netreba vystupovať. Keďže máte 1,7 litrovú nádrž hneď medzi nohami.

Krabičku vyskúšal zobrať aj na rýchlostnú cestu, čo aj oľutoval.

Vozidlo má ale napríklad výhodu, že nie je treba platiť na parkoviskách, keďže rampu sa dá obísť.

Okrem toho, môžete s vozidlom nastúpiť do výťahu, a keďže je vozidlo hybrid, môžete po úprave s ním jazdiť aj po nákupnom centre.

Reliant Robin

V poslednom videu Jeremy šoféruje trojkolesové vozidlo Reliant Robin. Už po prvej zákrute sa prevrátil, ale našťastie boli blízko ľudia a pomohli mu auto prevrátiť. Pokiaľ po ruke nie sú žiadní ľudia, môže auto prevrátiť späť aj jeden človek. Dvermi.

Má takú silu, že dokáže ísť len po zadných.

Pre pochopenie, prečo sa také autá vôbec kupovali, sa Jeremy vybral na zraz vlastníkov. Dozvedel sa, že je s nimi jazdia rovno, a v minulosti si ich kupovali hlavne baníci, pretože nemali vodičský preukaz.

Ku koncu si vystrelí z TV správ, tým že sa v priamom prenose dvakrát prevráti.