Rally Radosti odovzdala slovenským nemocniciam viac než 40 tisíc eur

Novinky
Tlačová správa
Publikoval Martin

Tretí ročník charitatívnej akcie Rally Radosti je úspešne v cieli. Organizátori ukončili oficiálnu zbierku a odovzdali peniaze slovenským nemocniciam na západe, strede a východe Slovenska, aby pomohli deťom s nefrologickými ochoreniami. Občianskemu združeniu sa počas tohto roka podarilo vyzbierať viac než 40 tisíc eur, ktoré už sú na účtoch nemocníc a môžu tak začať slúžiť na skvalitnenie pobytu malým bojovníkom.

Charitatívna jazda superšportových a športových áut má za sebou úspešne svoj tretí ročník, ktorý sa konal posledný augustový víkend. V dňoch od 27. do 29. augusta pritom kolóna športiakov vyzbierala na námestiach 20 208,01 eur. Ide pritom iba o príspevky, ktoré návštevníci a účastníci vhodili do jednej z dvoch zaplombovaných kasičiek. Oficiálna zbierka však prebiehala aj online – formou darovských SMS či dobrovoľných príspevkov na transparentný účet. Celkovo sa charitatívnej organizácii pritom podarilo vyzbierať zatiaľ rekordnú sumu, ktorá činí 40 366,15 eur!

„Sme nadšení a dodnes tomu ťažko veríme. Rally Radosti každým dňom rastie, dôkazom čoho je aj výsledok tohtoročnej zbierky. Viac než 40 tisíc eur je suma, ktorá už dokáže čosi urobiť a nesmierne nás teší, keď vidíme výsledky našej práce,“ uviedol Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti a dodáva: „Tento rok sme peniaze odovzdali neocniciam v Bratislave, Banskej Bystrici a Michalovciach, pričom vyzbierané financie sú určené pre deti s nefrologickými ochoreniami.“

„Som nesmierne rád, že pomôžeme nefrologickým pacientom, pretože ako dieťa som sám strávil v nemocnici s nefrologickými problémami niekoľko mesiacov, takže z vlastnej skúsenosti viem, ako veľmi dokážu aj drobnosti pomôcť – či už to bude chýbajúci stroj pre lekárov, či napríklad premaľovanie a skrášlenie izieb pre deti, hračky, televízor s rozprávkami alebo napríklad pohodlná a polohovateľná posteľ, v ktorej trávi dieťa hodiny počas dialýzy,“ dodal Michal Krajčír, spoluorganizátor Rally Radosti.

Rally Radosti venuje každoročne 100 % výťažok zo zbierky na pomoc deťom s rôznymi ochoreniami či problémami. V prvom ročníku išiel výťažok na pomoc deťom s onkologickými ochoreniami, v druhom ročníku bola zbierka určená pre deti s neurologickými ochoreniami a tento rok išla finančná pomoc deťom s nefrologickými problémami. OZ Rally Radosti vyzbieralo a odovzdalo za tri roky pôsobenia celkovo viac než 75 tisíc eur slovenským nemocniciam.

Viac informácií sa dozviete na www.rallyradosti.sk alebo na sociálnych sieťach Facebook či Instagram.