Prečo si vybrať plechové disky?

Disky na auto
Novinky
Publikoval Denis

Ak si vyberáte nové kolesá na svojho štvorkolesového miláčika, môžete si zvoliť z viacerých možností. Pritom tým prvým, nad čím sa pri výbere každý zamýšľa, je materiál. Na výber máte dve možnosti – hliníkové alebo plechové disky. Každý jeden typ sa vyznačuje svojimi pozitívami, no skrýva aj záporné stránky. Tie hliníkové sú ľahšie, no plechové disky zase pevnejšie. Pozrite sa, aké ďalšie vlastnosti „plecháče“ skrývajú.

Ťažšie je lepšie?

Obsah

Jednou z výhod a zároveň nevýhod plechových diskov je ich hmotnosť, ktorá je v porovnaní s hliníkovými výrazne vyššia. Na jednej strane môže automobil zaťažiť, čím zníži aj jeho akceleráciu. Zároveň väčšia hmotnosť je výhodou v zimnom období, kedy sú podmienky na vozovkách náročnejšie. Plechové disky zaťažia pneumatiky, vďaka čomu tie potom stoja na ceste stabilnejšie a pevnejšie. Zlé podmienky tak sú o niečo jednoduchšie. Mnohí motoristi to riešia tak, že zimné pneumatiky majú na plechových diskoch a tie letné zase na hliníkových.

Takmer nesmrteľné

Veľkou výhodou plechových diskov je fakt, že vydržia takmer čokoľvek. Je v podstate takmer nemožné prasknúť ich, vďaka čomu prežijú naozaj dlho. Disky sa môžu ohnúť, čo sa však dá ľahko opraviť a môžu vám slúžiť aj naďalej. K plusom plechových diskov nepochybne patrí aj to, že pri styku s posypovou soľou nereagujú, takže sa nemusíte obávať korózie.

Výhoda nízkej ceny

Tým najhlavnejším, kvôli čomu sa mnohí rozhodujú pre plechové disky, je ich cena. Mnohé z nich sú výrazne lacnejšie ako elektróny. Samozrejme, nevyzerajú tak dobre ako hliníkové disk. Aj kvôli tomu ich často vidieť na pracovných autách, ktoré sa používajú na stavbu či chalupu. Plechové disky sú teda vhodné pre tých, ktorí dávajú prednosť úžitku pred vzhľadom.

Plechové disky si môžete jednoducho objednať cez internet za skvelé ceny na stránke: https://autoelektrony.sk/typ/plechove-disky/.