Prečo sa na vašom aute oplatí mať LED?

BMW predne svetla
Novinky
Publikoval Denis

Každý jeden šofér si veľmi dobre uvedomuje, že bezpečnosť na ceste závisí od viacerých faktorov. A jedným z tých najdôležitejších je logicky aj osvetlenie. S LED svietením to môže byť ale ešte lepšie. V prvom rade ide o dobré ekonomické riešenie, pretože tieto svietidlá vám vydržia oveľa dlhšie a s nižšou spotrebou energie. To je pre automobil, ktorý je vybavený na tieto účely autobatériou veľké plus, ale ani to nie je všetko.

Pri ladení vozidla sa často veľmi veľa pozornosti venuje systému výstražných svetiel. To je samozrejme prirodzené, pretože tieto žiarovky sa často vypália a vydržia naozaj málo a šofér, ktorý je na cestách na zbytočné zdržiavanie nemá čas. Moderné LED osvetlenie ŠPZ sa preto môže hodiť.

Obsah

Jasné svetlo, ktoré sa vyznačuje vysokou mierou spoľahlivosti, dlhou životnosťou a inými užitočnými vlastnosťami. Ako inak, všetko to ale závisí od správneho výberu. Aj LED diódy musia vyhovovať konkrétnemu automobilu, veľkosti, konektoru a kvalite.

Dajte zbohom tradíciám

Každý prípad môže byť iný a viac špecifický, ale vo všeobecnosti sa tieto svietidlá odporúča použiť namiesto tých klasických, ktoré sú často na tom horšie už len z pohľadu spotreby energie a poskytovaní svietivosti. Ak vám to ale ako pádny dôvod nestačí a nemáte v tejto voľbe istotu, prinášame vám stručný prehľad ďalších výhod LED svietenia:

  • Moderná LED dióda v aute je dokonalejšia než klasické verzie tých halogénových a niekedy aj xenónových. LEDka svieti oveľa jasnejšie, pričom môže mať rovnakú silu, čo je lepšie najmä pre vašu viditeľnosť na cestách;

  • LED žiarovky sa neboja žiadnych teplotných výkyvov a vibrácií, ktoré sú pri jazde na našich cestách viac než očakávané;

  • Nemajú "strach" ani z vlhkosti, takže vydržia akékoľvek podmienky;

  • Ich kompaktné rozmery umožňujú inštaláciu prakticky kdekoľvek;

  • Počas svojej prevádzky im nehrozí prehriatie;

  • Dokážu sa okamžite rozsvietiť a s ich pomocou môžete výrazne vylepšiť vzhľad vášho auta.

  • Opačnou stránkou k pozitívam LED svietenia môže byť pre niekoho vyššia cena a nepripravenosť niektorých modelov áut na ich inštaláciu. Pred výberom všetko preto radšej zohľadnite.

Vyberajte správne

Okrem ďalších dôležitých detailov nezabudnite ani na samotného výrobcu. Nekupujte LED diódy od neoverených čínskych spoločností, inak môžete svoje peniaze vyhodiť rovno von oknom. Je lepšie si vybrať LED denné svietenie od renomovanej firmy, ktorá má na trhu svoje meno. Nezabudnite na model auta, typ správneho osvetlenia, jeho svietivosť a uhol dopadu svetla na vozovku, ako aj správnu inštaláciu. A nám neostáva nič iné, ako vám pri výbere zapriať veľa šťastia!