Čo znamená trojcípa hviezda alebo čo si ešte o Mercedese nevedel

Mercedes, Logo, Branding, Mercedes Benz, Mercedes Logo
Zaujímavosti
Publikoval Denis  —  Aktualizované

Vitaj autíčkár pri ďalšej časti o značkách seriálu Autoznačky. V tejto časti sa pozrieme na značku Mercedes-Benz a niekoľko zaujímavostí, ktoré si o nej zrejme nevedel. Mercedes-Benz je globálna automobilka, ktorá patrí pod divíziu Nemeckej spoločnosti Daimler AG. Značka je vo svete veľmi populárna a venuje sa výrobe najmä luxusných vozidiel, autobusov a nákladiakov. Značka Mercedes bola založená v roku 1926 Karlom Benzom a Gottliebom Daimlerom v Štutgarte v Nemecku.

Prvý Mercedes na benzínový pohon vyrobil Karl Benz

Obsah

Prvý Mercedes na benzínový pohon vyrobil Karl Benz, teda spoluzakladateľ automobilky Mercedes-Benz. Jeho snúbenica musela do tohto projektu investovať peniaze, pričom táto zmluva bola dokonca súčasťou manželstva.

V roku 1936 na druhú stranu vytvoril Mercedes-Benz prvý diesel, ktorý sa začal hromadne vyrábať pod označením 260D.

V roku 2005 predstavil Mercedes 3 bicykle

V roku 2005 predstavil Mercedes 3 bicykle a to Mercedes-Benz Carbon Bike, The Fitness Bike a Trailblazer Bike. V prípade prvého išlo o závodný bicykel s ultraľahkým karbónovým rámom pre amatérov aj profesionálov.

Fitness Bike je už podľa názvu bicykel pre každého nadšenca fitness a Trailblazer Bike bol určený na seriózne jazdenie na horách. V budúcnosti plánuje Mercedes vyrobiť oveľa sofistikovanejšie bicykle s pokročilejšou technológiou.

Automobil pre pápežov je Mercedes-Benz triedy M

Automobil pre pápežov je Mercedes-Benz triedy M, samozrejme s dodatočnými funkciami ako je kyslíkový systém a nepriestrelné sklo. Okrem toho má vo výbave aj hydraulický výťah, ktorým pápeža vyvezie do presklenej miestnosti, aby bol všetkým na očiach.

Mercedes má výbornú reputáciu, a preto svoje vozidlá dodáva pre mnoho ďalších VIP zákazníkov s rôznymi extra funkciami.

Trojcípa hviezda ako znak

Tušil si, čo presne znamená značka Mercedes, teda trojcípa hviezda? Reprezentuje totiž dravosť tejto automobilky a neustály pokrok, pričom so svojimi motormi chce dominovať na zemi, v mori a vo vzduchu. Čiže emblém Mercedesu v podstate reprezentuje úplnú dominanciu na svetovom trhu.

Motto Mercedesu

Motto Mercedesu znie "To najlepšie alebo nič". Očividne sa nejedná len o pekne znejúcu vetu, ale pravdu tomuto výroku dodáva aj obrovský záujem bohatých investorov o vozidlá tejto značky z mnohých krajín.

Jeden z Mercedesov triedy G, ktorý patrí zbohatlíkovi z Dubaja, má pod kapotou motor McLarenu so 720 konskými silami a dokáže dať stovku za 4 sekundy. Ďalší miliardár z Abu Dhabi si objednal Mercedes s exteriérom zo zlata. Biele zlato, ktoré bolo použité po celom povrchu auta, stálo viac ako 2 milióny eur.

S hŕkaním či vŕzganím sa pri Mercedese nestretneš

Nezáleží na tom, aký starý je tvoj Mercedes s hŕkaním či vŕzganím sa nestretneš. Mercedes totiž zvára všetky svoje vozidlá naozaj kvalitne, aby sa ubezpečil, že nepríde o žiadne matice alebo skrutky.

Kvalitu Mercedesu a jeho komponentov dokazuje aj jediné medzinárodne úspešné rally auto s automatickou prevodovkou - 450SLC 5.0