AUTORIDE

Praktické vychytávky pre vaše vozidlo: Deflektory a 3D rohože

Fotografia
Novinky
Publikoval Martin  

Je pre vás automobil vyjadrením vášho sociálneho statusu, praktickým pomocníkom pre vlastnú dopravu z miesta na miesto alebo na prepravu vecí? Nech pre vás platí prvá alebo druhá možnosť, možno oceníte rôzne funkčné vychytávky, s ktorými je jazda vo vozidle o niečo príjemnejšia. Používate potrebné deflektory?

Deflektory alebo klimatizácia?

Obsah

Keď v lete vonku panujú horúce teploty, vy môžete vo svojom vozidle pustiť klimatizáciu a užívať si chladnejší vzduch. Je to výhoda, ktorá sa cení. Na druhú stranu je nutné s klimatizáciou zaobchádzať opatrne, aby ste nenachladli. Rozdiel medzi teplotou vonku a vo vozidle by teda nemal byť skokový. Lekári zvyčajne odporúčajú maximálne šesť stupňov. Vetrať možno v automobiloch aj otvoreným okienkom, pochopiteľne, bez zapnutej klimatizácie. Tu sa ale najmä vodiči sťažujú na vyššiu hlučnosť. V tomto prípade prichádzajú na rad deflektory.

Aká je výhoda deflektorov?

Zjavnou výhodou použitia deflektorov v automobile je hlavne to, že zlepšujú pôžitok z jazdy pri otvorenom okne. Jazda je tichšia a bez protivného prievanu. Ofuky čiže deflektory sú z plastu, ktorý je špeciálne tvarovaný. Montuje sa zasunutím zospodu do okenného rámu. Nie je potrebné použiť žiadne skrutkovanie, hádam len trochu sily, aby ste do rámu deflektor zatlačili. A môžete ho ihneď začať používať. Jazda v teplom počasí bude odteraz oveľa príjemnejšia.

3D rohože pomôžu s udržiavaním čistoty

Tiež ste uvažovali nad tým, koľko nečistoty sa do vozidla nanosí na obuvi? Niet potom divu, že majiteľ vozidla potom musí pravidelne vnútro vysávať, aby ho udržiaval v čistote. Praktické sú gumové 3D rohože, ktoré sú vyrobené presne podľa tvaru podlahy daného modelu automobilu. Sú z TPE materiálu so zvýšeným okrajom, aby špina nemohla prepadávať na podlahu. Stačí ich potom zobrať a tú najväčšiu nečistotu z nich vytrepať. O zvyšok sa potom postará vysávač.

Máte radi drobné vychytávky na svojom vozidle, ktoré vám spríjemnia jazdu?