Pozri si nový rýchlostný rekord štvordverákov. Tesla nasadila laťku veľmi vysoko

Video
Publikoval Daniel

Každý vie, že Model S P100D od Amerického výrobcu značky Tesla je poriadne rýchly. Videá prezentujúce ohromnú akceleráciu od majiteľov týchto elektromobilov zaplavili YouTube, no Tesla teraz nastavila laťku ešte o kúsok vyššie. Vďaka najnovšiemu upgradu takzvanému "Ludicrous+", majitelia P100D môžu lámať rekordy.

Tento upgrade bol po prvý krát predstavený začiatkom Januára. Ide o exkluzívny upgrade pre Teslu P100D, pričom ponúka zlepšenie akcelerácie. Sofvérová vychytávka pridá tvojmu elektromobilu zhruba 35 koňských síl navyše. Od kedy tento upgrade uzrel svetlo sveta, majitelia fičia z 0 na 100km/h za menej ako 2,4 sekundy.

Šofér, na YouTube pomenovaný ako DragTimes z priloženého videa, si so svojou Teslou s týmto upgradom vyskúšal, koľko je jeho štvordverový elektromobil schopný vytiahnuť. Výsledkom bolo 120,27 míľ za hodinu za 10,72 sekundy, čím sa stal oficiálne najrýchlejším sériovo vyrábaným štvordverovým sedanom. Predošlý rekord bez Ludicrous+ upgradu bol teda prekonaný o 0.04 sekundy a zároveň tak prekonal aj nadupané autá ako Nissan GT-R a Acura NSX.

Na priloženom videu si môžeš túto šialenú akceleráciu pozrieť na vlastné oči, no upozorňujem ťa, aby si radšej nežmurkal, ak z toho sledovania chceš niečo mať.