AUTORIDE

Pouličné závody: Ako môže dopadnúť niekoľko pokusov o napodobenie závodu z filmu

Burnout na ulici
Zaujímavosti
Publikoval Denis  

Pouličné závody pozná mnoho ľudí len z filmov, hlavne zo série Rýchlo a zbesilo. Napriek tomu, že ide len o film, sú takí ľudia, ktorí si myslia, že usporadúvať podobné závody je zábava. Zábava to možno je, ale v skutočnosti ide o naozaj nebezpečnú aktivitu, ktorá nemusí vždy dopadnúť “zábavne”. Nechcem moralizovať, ani dávať rady čo robiť a čo nerobiť, len poukázať na to, čo by sa eventuálne mohlo stať.

Ohrozovanie ostatných účastníkov premávky mohlo dopadnúť tragicky

Obsah

V tomto videu môžeme vidieť závodiť auto Porsche. Nie je to typický závod ako napr. “drag race”, ale klasické kľučkovanie medzi autami v premávke. Niekto by to kľudne mohol nazvať ako ohrozovanie iných účastníkov cestnej premávky. V jednej sekunde si ale môžeme všimnúť, že aj náš “závodník” v Porsche bol ohrozený dodávkou a nechýbalo veľa, aby to skončilo tragicky.

Z Mustangu zostal iba šrot

Toto video zachytáva časť závodu, v ktorej sa odohrala desivá nehoda Fordu Mustang. Cesta alebo dráha bez zvodidiel a stĺpy okolo nesymbolizujú do prvej sekundy nič dobré. V kombinácii s neovládateľným autom mi to nejde moc dohromady.

Neovládateľné auto vyšlo z dráhy a vrazilo do stĺpu. Diváci sa okamžite rozbehli za zdemolovaným vrakom a snažili sa zachrániť závodníka. Tomu sa však s pomocou podarilo dostať von z vozidla a odkráčal po svojich. Zázrakom sa mu našťastie nič nestalo, napriek tomu, že z auta prakticky nič nezostalo.

Darček v podobe rýchleho auta pre neskúseného vodiča nemusí byť dobrý nápad

Mladý Kolumbijčan dostal nový áčkový Mercedes na jeho 18. narodeniny. Nie príliš vhodné auto pre neskúseného vodiča. Miesto toho, aby sa postupne zdokonaľoval v jazdení, radšej zamieril na večerný pouličný závod v tuneli. O čo horšie, spolu so svojou frajerkou.

A ako skončili?

Po silnej akcelerácii ho čakala jemná zákruta, ktorú kvôli absencii skúseností nebol schopný zdolať. Auto sa prevrátilo a šúchalo sa po vozovke až po zvodidlá. A ako skončil závodník s frajerkou? Vraj boli len dobití, ale prežili. Auto, resp. darček, tak dobre neskončil. Vtipné je, že nevydržal ani deň.