Potrebujete kvalitné gumové rohože alebo vaničky do kufra auta?

Gumové rohože do auta
Novinky
Publikoval Denis

Vozidlo je všestranným pomocníkom pre nejedného z nás. Aby však dokonale slúžilo, je nutné sa oň aj pravidelne starať. Udržiavať ho v bezchybne dobrom technickom stave a pokiaľ možno neustále čisté. A práve údržba a čistenie auta je niekedy kameňom úrazu a dôvodom všetkých problémov s ním.

Vyhnúť sa tomu môžete výberom správnej gumovej vaničky do kufra auta alebo koberčekov. O tých najlepších si teraz niečo povieme.

Obsah


Prečo používať gumové vaničky a rohože do kufra?

Použitie vaničiek alebo koberca v kufri auta vám umožňuje udržiavať čistotu v batožinovom priestore a v iných častiach kabíny. Pomáha tiež zabrániť šíreniu prachu, nečistôt a škvŕn, ako aj mechanickému poškodeniu vnútra trupu auta.

Správny výber však nie je vždy jednoduchý, pretože je nutné pri ňom dbať na niektoré špecifické parametre, každé auto a jeho značka je predsa v niečom iné. Ak si konečne vyberiete spoľahlivého dodávateľa a výrobcu kvalitných gumových vaničiek do auta, myslite pri ich kúpe na typ vášho vozidla, aby všetko veľkostne a tvarovo sedelo.

Podľa čoho vyberať?

Najčastejšie sa vlastníci automobilov riadia týmito faktormi:

  • praktickosť;

  • a estetika.

V mnohých ohľadoch však závisí konečná voľba od toho, ako sa samotné vozidlo a jeho batožinový priestor aj používa. Pre tých, ktorým slúži auto výlučne na presun, nie je potrebné sa starať o bezpečnosť batožinového priestoru, stačí si vybrať možnosť, ktorá spĺňa estetické požiadavky.

Naopak, pre tých, ktorí sú zvyknutí na častejšie využitie auta na praktické účely, je dôležité venovať pozornosť tomu, ako sa podlaha vyrovná s vlhkosťou a nečistotami, ako aj s ľahkosťou jej čistenia a farbou čalúnenia. Univerzálne koberčeky do auta to ale všetko môžu veľmi rýchlo a samozrejme, k vašej spokojnosti vyriešiť.

Vlastnosti, ktoré sa spájajú pre ten najvyšší komfort

Gumové rohože a vaničky sú populárne medzi motoristami kvôli ich nízkej cene a praktickosti pri používaní. Gumový povlak je odolný voči rôznym chemickým činidlám a nepodlieha vlhkosti.

Samozrejmosťou je aj dokonalý dezén, ktorý zaručuje pri ceste autom maximálny komfort a pohodlie, ktoré, ak chcete mať aj vy, stačí si objednať koberčeky, vaničky a rohože v naauto.sk