Porsche na rok 2019 zaútočí so svojím modelom Cayenne Turbo a slušnou nádielkou konských síl

Porsche Cayenne Turbo
Novinky
Publikoval Denis

Keďže všetky nové verzie Porsche Cayenne na rok 2019 už boli ohlásené, prichádza na rad čerešnička na torte, ktorou je Cayenne Turbo - výkonná beštia s 550-tkou konských síl pod kapotou.

Starší model Cayenne Turbo, ktorý mal premiéru v roku 2017 vo Frankfurte na veľmi dobre známej motoristickej šou, sa z hľadiska parametrov od svojho mladšieho súrodenca nelíši. Zrýchlenie z 0 na 100km/h mu trvalo 3,8 sekundy, zatiaľ čo nové Cayenne Turbo to zvládne za 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť staršieho modelu sa končila pri čísle 282km/h, novší model ju navýšil ešte o necelé 2km/h.

Nové Cayenne Turbo dostane pod kapotu vidlicový osemvalec (V8) o objeme 4.0 litra, pričom krútiaci moment bude dosahovať až 781Nm. Okrem spomenutých výhod oproti staršiemu modelu bude nový model výkonnejší o 30 koní a zrýchlenie z 0 na 100km/h zvládne, ako sme už spomínali, za 3,7 sekundy - to sa však týka modelu s upgradom Sport Chrono, štandardný kúsok to dá za 3,9 sekundy.

Široký predný nárazník, väčšie blatníky, výfuk s dvojitým potrubím a unikátne 21-palcové kolesá vizuálne odlíšia novší model Cayanne Turbo od jeho predchodcu. Adaptívny strešný spojler okrem vizuálnej funkcie poslúži k vyššej priľnavosti zadnej nápravy. Cenovka tohto nadupaného SUV sa bude pohybovať pri sume 110 000 eur a do ponuky sa dostane už koncom tohtoročnej jesene.