AUTORIDE | Web o autách od autíčkarov

Porsche na rok 2019 zaútočí so svojím modelom Cayenne Turbo a slušnou nádielkou konských síl

Publikoval Denis

Keďže všetky nové verzie Porsche Cayenne na rok 2019 už boli ohlásené, prichádza na rad čerešnička na torte, ktorou je Cayenne Turbo - výkonná beštia s 550-tkou konských síl pod kapotou.

Starší model Cayenne Turbo, ktorý mal premiéru v roku 2017 vo Frankfurte na veľmi dobre známej motoristickej šou, sa z hľadiska parametrov od svojho mladšieho súrodenca nelíši. Zrýchlenie z 0 na 100km/h mu trvalo 3,8 sekundy, zatiaľ čo nové Cayenne Turbo to zvládne za 3,7 sekundy. Maximálna rýchlosť staršieho modelu sa končila pri čísle 282km/h, novší model ju navýšil ešte o necelé 2km/h.

Nové Cayenne Turbo dostane pod kapotu vidlicový osemvalec (V8) o objeme 4.0 litra, pričom krútiaci moment bude dosahovať až 781Nm. Okrem spomenutých výhod oproti staršiemu modelu bude nový model výkonnejší o 30 koní a zrýchlenie z 0 na 100km/h zvládne, ako sme už spomínali, za 3,7 sekundy - to sa však týka modelu s upgradom Sport Chrono, štandardný kúsok to dá za 3,9 sekundy.

Široký predný nárazník, väčšie blatníky, výfuk s dvojitým potrubím a unikátne 21-palcové kolesá vizuálne odlíšia novší model Cayanne Turbo od jeho predchodcu. Adaptívny strešný spojler okrem vizuálnej funkcie poslúži k vyššej priľnavosti zadnej nápravy. Cenovka tohto nadupaného SUV sa bude pohybovať pri sume 110 000 eur a do ponuky sa dostane už koncom tohtoročnej jesene.