AUTORIDE | Web o autách od autíčkarov

Policajti - aké sú ich najčastejšie prezývky v slangovom aj hovorovom podaní?

Publikoval Denis

Starajú sa o našu bezpečnosť. Môžete sa na nich kedykoľvek obrátiť. Často nasadzujú svoje životy. Sú to muži z Kobry 11. My však nie sme v nemeckom seriáli. Stretávame sa s nimi pravidelne, najmä s tými dopravnými. Tí sa nás snažia prekvapiť nečakanou kontrolou. Ak dostaneme pokutu za nejaký priestupok, máme negatívne emócie. Z toho potom vznikajú prezývky, ba až vulgarizmy. Dnes sme sa pozreli na tie najčastejšie.

Pozor: tento článok nie je zameraný proti policajtom. Ich prácu si vážime. Zozbierali sme prezývky, ktoré ľudia používajú, či sa nám to páči alebo nie.

Obsah

Na začiatok ľahký vtip:

Viete koľko existuje vtipov o policajtoch?”“Žiadne, všetko je pravda.

To bol vtip, realita je však iná. Bez nich by na cestách a celkovo v živote zavládla anarchia. Jednoduché príbehy, ktoré sú situované väčšinou na inteligenciu si našli obľubu najmä u tých, ktorí už nejakú pokutu dostali. A tých je veľa, preto sú vtipy o nich také populárne a prezývky sa šíria rýchlosťou blesku.

Verím, že ak ste príslušník a čítate tieto riadky, zoberiete to s ľahkosťou a nadhľadom.

Najpoužívanejšie

Poliši, fízli,chlpatí, zelení - tieto môžete počuť takmer na každom kroku. Ľudia ich používajú ako maslo na chlieb. Rovnako aj samotní policajti ich berú prirodzene.

Poetické

Žabičky, škodná, grilovačka - tieto Vás pobavia asi najviac. Predstavte si situáciu: pokojne šoférujete a zrazu na Vás kolega zakričí: “Pozor, škodná!”. Ste v pomykove a v tom zbadáte hliadku polície. Neostáva Vám nič iné, len sa z chuti zasmiať. Pojmom grilovačka býva označené, keď sú policajti rozložení a venujú sa meraniu rýchlosti. Možno by im pečené mäsko zdvihlo náladu.

Zo slovníka teenagera

Skopčáci, benga, kladivá, cirkusanti - vyjadrovanie mladistvých často hovorí vlastnou rečou, ktorej my, čo už nie sme TEEN, nerozumieme.

Vulgarizmy

Používame ich vo vypätých situáciách. Keď cítime krivdu. Alebo keď sa snažíme ospravedlniť vlastnú hlúposť tým, že si zanadávame. V tomto smere sme si prieskum príliš nerobili, pretože fantázií sa medze nekladú, no na druhú stranu spomenúť ich v článku by nebolo vhodné - avšak ruku na srdce, každý z nás ich raz za čas používa. Niekto žiaľ na dennom poriadku.

Zabudli sme na nejaké? Aké používate Vy? Napíšte nám do komentárov.