Policajti - aké sú ich najčastejšie prezývky v slangovom aj hovorovom podaní?

Policajti modre svetlo
Zaujímavosti
Publikoval Denis

Starajú sa o našu bezpečnosť. Môžete sa na nich kedykoľvek obrátiť. Často nasadzujú svoje životy. Sú to muži z Kobry 11. My však nie sme v nemeckom seriáli. Stretávame sa s nimi pravidelne, najmä s tými dopravnými. Tí sa nás snažia prekvapiť nečakanou kontrolou. Ak dostaneme pokutu za nejaký priestupok, máme negatívne emócie. Z toho potom vznikajú prezývky, ba až vulgarizmy. Dnes sme sa pozreli na tie najčastejšie.

Pozor: tento článok nie je zameraný proti policajtom. Ich prácu si vážime. Zozbierali sme prezývky, ktoré ľudia používajú, či sa nám to páči alebo nie.

Obsah

Na začiatok ľahký vtip:

Viete koľko existuje vtipov o policajtoch?”“Žiadne, všetko je pravda.

To bol vtip, realita je však iná. Bez nich by na cestách a celkovo v živote zavládla anarchia. Jednoduché príbehy, ktoré sú situované väčšinou na inteligenciu si našli obľubu najmä u tých, ktorí už nejakú pokutu dostali. A tých je veľa, preto sú vtipy o nich také populárne a prezývky sa šíria rýchlosťou blesku.

Policajti na ulici

/>

>Verím, že ak ste príslušník a čítate tieto riadky, zoberiete to s ľahkosťou a nadhľadom.

>Najpoužívanejšie

>Poliši, fízli,chlpatí, zelení - tieto môžete počuť takmer na každom kroku. Ľudia ich používajú ako maslo na chlieb. Rovnako aj samotní policajti ich berú prirodzene.

>Poetické

>Žabičky, škodná, grilovačka - tieto Vás pobavia asi najviac. Predstavte si situáciu: pokojne šoférujete a zrazu na Vás kolega zakričí: “Pozor, škodná!”. Ste v pomykove a v tom zbadáte hliadku polície. Neostáva Vám nič iné, len sa z chuti zasmiať. Pojmom grilovačka býva označené, keď sú policajti rozložení a venujú sa meraniu rýchlosti. Možno by im pečené mäsko zdvihlo náladu.

src="https://autoride-dev.fra1.cdn.digitaloceanspaces.com/assets/edb7bf3e-a0ec-4352-81af-64987bc21864/850px.jpg" alt="policajti nehoda" title="Policajti nehoda" uuid="edb7bf3e-a0ec-4352-81af-64987bc21864" author="pixabay.com " attribution="" license="" source=" https://pixabay.com/en/accident-hit-and-run-police-crime-1497298/">/>

>Zo slovníka teenagera

>Skopčáci, benga, kladivá, cirkusanti - vyjadrovanie mladistvých často hovorí vlastnou rečou, ktorej my, čo už nie sme TEEN, nerozumieme.

>Vulgarizmy

>Používame ich vo vypätých situáciách. Keď cítime krivdu. Alebo keď sa snažíme ospravedlniť vlastnú hlúposť tým, že si zanadávame. V tomto smere sme si prieskum príliš nerobili, pretože fantázií sa medze nekladú, no na druhú stranu spomenúť ich v článku by nebolo vhodné - avšak ruku na srdce, každý z nás ich raz za čas používa. Niekto žiaľ na dennom poriadku.