AUTORIDE

Otestovali sme Klik.sk, v čom vidíme najväčšie výhody?

Poistenie auta
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis  

Pokiaľ ste majiteľom auta, poisteniu sa jednoducho nevyhnete. Či už máte v pláne vybaviť si len povinné zmluvné poistenie, ktoré je nielen z názvu ale aj zo zákona povinné, alebo hráte na istotu a chcete aj havarijné poistenie, nastáva problém - ako si má človek vybrať z takého množstva rôznych poisťovní a ich služieb?

Koho baví márniť hodiny hľadaním, obvolávaním a dotazovaním sa podrobností? Nás rozhodne nie, preto sme si posvietili na službu Klik.sk, ktorá nás týchto starostí zbavila. Ako? Namiesto prehľadávania tých najtemnejších kútov internetu a rôznych poistení sme si mohli v priebehu minút vylistovať rôzne ponuky a porovnať si ich nielen z hľadiska ceny.

Takýchto služieb predsa existuje veľa, prečo práve klik.sk?

Je pravdou, že podobných služieb existuje na internete rovnako veľa ako rôznych poisťovní a ich produktov, nás však zaujalo jednoduché používanie a najmä možnosť zobraziť si ceny PZP bez zadania osobných údajov.

Rôzne iné slúžby ponúkajú zobrazenie cien, vylistovanie produktov poisťovní, no len v tom prípade, že sa na danej službe zaregistrujete a poskytnete im osobné údaje (najmä rodné číslo). Na tom samozrejme nie je nič zlé, no nie každý má záujem poskytovať tak dôverné osobné údaje hneď pri prvej príležitosti.

Pri používaní takéhoto typu služieb sa častokrát stretávame s kompletnou registráciou, ktorá zahŕňa uvedenie mena, rodného čísla a ďalších dôverných údajov, čo je pre jednoduché porovnanie cien PZP absolútny nezmysel - cez Klik.sk sme si dokázali prehľadne vylistovať rôzne PZP zoradené od cenovo najlacnejších do dvoch minút (aj to len preto, že kolega si nebol istý presným objemom v cm3).

PZP je nevyhnutnosť…

Zákonné poistenie auta, respektíve povinné zmluvné poistenie (PZP), vyplýva zo Zákona č. 381/2001 Z. z., pričom povinnosť vzniká uvedením vozidla do prevádzky v Slovenskej republike. V tomto prípade naozaj neodporúčame riskovať a rozmýšľať nad NEpoistením si auta, pretože pokuta môže výjsť veľmi draho (až do výšky 3320 eur).

Väčšinu vodičov však zaujíma cena alebo presnejšie od čoho sa odvíja. Ide o tzv. segmentačné kritéria, v skratke o:

  • vek vodiča

  • výkon a objem vozidla

  • vek a hmotnosť vozidla

  • miesto bydliska vodiča

  • počet rokov, počas ktorých vodič jazdil bez nehody

  • od samotnej poisťovne a jej služieb

V hre je teda dosť premenných a pokiaľ patríte k mladším vodičom, možností je ešte menej. Individuálne prehľadávať služby a produkty jednotlivých poisťovní je asi ako snažiť sa nájsť ihlu v kope sena, preto naozaj odporúčame zvážiť použitie porovnávača, k akému patrí klik.sk

A čo havarijné poistenie, oplatí sa?

Nezáleží na tom, koľko skúsenosti so šoférovaním auta máte, existujú situácie, ktoré sa jednoducho predívať nedajú, takže havarijné poistenie je v mnohých prípadoch výhodou, najmä pokiaľ nechcete byť pod neustálym tlakom.

Šmyk a náraz do stromu, stretnutie so zverou a rôzne ďalšie situácie sú jednoducho nepredvídateľné a človek môže byť rád, ak vyviazne živý a zdravý, no pokiaľ má za škodu (aj keď priamo nespôsobenú jeho konaním) platiť zo svojho - za predpokladu, že chce auto opraviť alebo zaobstarať si nové, nie je ro rozhodne nič príjemné.

Takisto môžeme hovoriť o živelných pohromách, silný vietor, víchrica, krupobitie, či odcudzenie auta, pri ktorom sa nenájde zlodej - pokiaľ majiteľ auta nemá havarijné poistenie, musí si všetko hradiť z vlastného vrecka.

Havarijné poistenie teda rozhodne odporúčame prinajmenšom dobre zvážiť, treba si, ako sme spomínali, uvedomiť, že nie všetky situácie sa dajú predvídať. A rovnako ako pri PZP platí, že existujú desiatky poisťovní a rôzne služby s rôznou cenovkou - netreba strácať drahocenný čas a pozrieť si ponuky prehľadne cez Klik.sk.

Čo robí Klik lepšie?

Hlavným bodom toho, čo robí Klik.sk lepšie, respektíve aj to, čím nás presvedčil, sú osobné údaje ako meno a rodné číslo, ktoré pri zobrazení cien PZP nemusíte zadávať - v dnešnej dobe, kedy sa mnohé služby snažia získať čo najviac (najlepšie všetky) vašich osobných údajov, je táto možnosť skvelá!

Ďalším bodom, ktorý nemožno nespomenúť, je absolútne jednoduché rozhranie - predovšetkým jednoduchý a prehľadný formulár na vyplnenie základných údajov (o aute, meste..), na základe ktorého dostanete zoznam ponúk zoradených podľa cien. Tu však máme možnosť vyfiltrovať si platbu, dodatočné služby a pripoistenia.

No a pokiaľ narazíte na akýkoľvek problém, stačí zadať telefónne číslo a vyžiadať si hovor kedykoľvek v pracovné dni.