Operatívny lízing – viete, prečo sa vám oplatí zobrať auto na splátky?

Volkswagen
Novinky
Publikoval Denis

Jazdiť na novom aute napriek jeho vysokej cene nemusí byť vôbec nákladné. Stačí, ak využijete vhodnú formu financovania. Dnes sa preto pozrieme na výhody, ktoré so sebou prináša operatívny lízing.

Lízing na auto

Mnohí z nás okrem strechy nad hlavou potrebujú pre svoje pohodlie alebo prácu aj nové auto. Ceny nových vozidiel sú však vysoké. Výhodným riešením pre jednotlivcov ako aj menšie firmy je preto lízing na auto. Ak sa rozhodnete využiť túto formu financovania, máte na výber operatívny alebo finančný lízing.

Rozdiely medzi nimi nie sú len v názve. Finančný lízing na auto je forma lízingu, pri ktorej splácate celú hodnotu auta. Na začiatku je potrebné uhradiť akontáciu vo výške 10 – 70 % jeho hodnoty. Ďalej uhrádzate mesačné splátky v stanovenej výške. Po ukončení doby splácania prechádza auto za symbolický poplatok do vášho vlastníctva.

Druhou formou je operatívny lízing. Ak sa rozhodnete pre operatívny lízing, po uplynutí dohodnutej doby splácania automobil neprechádza do vášho vlastníctva. Auto tak máte na istú dobu iba prenajaté. Avšak, po jej uplynutí si môžete vybrať nové auto.

Aké sú výhody operatívneho lízingu

Táto moderná forma financovania so sebou prináša komplexnosť služieb, ktorú oceníte hneď v prvých dňoch od uzatvorenia zmluvy. Automobil totiž zostáva po celý čas nie len vo vlastníctve ale tiež v starostlivosti poskytovateľa lízingu.

Vďaka tomu máte k dispozícii celý rad výhod. Napríklad starostlivosť o servis auta, povinné zmluvné a havarijné poistenie. A odpadnú vám tiež starosti so zaevidovaním vozidla na dopravnom inšpektoráte. Výhody operatívneho lízingu oproti kúpe auta na splátky oceníte aj v prípade jeho poruchy. Ak sa vám auto pokazí, poskytne vám na dobu jeho opravy lízingová spoločnosť náhradné vozidlo.

Niektoré spoločnosti poskytujú v rámci nadštandardných balíčkov aj ďalšie výhody. Nebudete tak musieť každý rok myslieť na kúpu diaľničnej známky či prezúvanie pneumatík. Skvelé riešenie pre príjemné cestovanie a využívanie vozidla na svoje potreby.

Obsah