AUTORIDE

Odolnosť a nákladová efektívnosť pevných stavebných pneumatík

Stavebná pneumatika
Novinky
Publikoval Martin  

Na každodennú produktivitu, riadenie času a termínov v práci vám vhodné osvetlenie, kvalitná kancelárska stolička alebo dostatočný prísun tekutín vždy stačiť nemusí. Záleží od charakteru práce a zariadení, pomocou ktorých môžete pracovné úlohy vykonávať. A práve pevné stavebné pneumatiky takýmto zariadením a doplnkom sú.

Preto, nielen špeciálne lineárne vedenia, ale aj stavebné vozidlá a stroje vybavené odolnými, gumovými, nepremokavými pneumatikami môžu mať zásadný vplyv na každodennú produktivitu, riadenie času a termínov v práci.

Obsah

Ako si vybrať tie najlepšie?

Správny výber je ale jedným z najdôležitejších krokov, pretože od neho závisí životnosť pneumatík a zníženie prevádzkových nákladov vozidla. Voľbu tých najlepších stavebných pneumatík však bude ovplyvňovať množstvo významných faktorov.

Špecifický terén

Stavebné pneumatiky sú určené do podmienok, ktoré nie sú práve vždy ideálne. Ide o špecifický terén s množstvom prekážok, ktoré klasické pneumatiky nedokážu zdolať ani pri tej najväčšej snahe.

Myslite preto pri ich výbere na dezén a pevnosť pneumatík, ktoré nebudú mať s takýmito podmienkami žiadny problém.

Náklad vozidla

Ďalšou významnou vlastnosťou stavebných pneumatík je, že dokážu uniesť veľkú záťaž samotného vozidla a materiálu, ktorý sa prepravuje. Preto si pri výbere všímajte aj parametre pneumatík, ktoré tieto hodnoty deklarujú a môžete sa na ne spoľahnúť.

Zloženie pneumatiky

Nenechajte sa zmiasť slovom „guma“ - guma je len jednou z desiatok prísad v pneumatikách, a preto je v priemysle výraz „zmes“ cenená viac. Drobné úpravy vo vzorci zmesi pneumatík môžu spôsobiť obrovský rozdiel v trvanlivosti, pružnosti, odolnosti proti prerezaniu a jazdných vlastnostiach pneumatiky. Pneumatiky sa tiež zvyčajne vyrábajú zo špecializovaných zmesí pre behúne, bočnice a ďalšie konštrukcie pneumatík.

Aj to, z akej zmesi budú stavebné pneumatiky si preto všímajte. Ide predsa o vysoký výkon, efektivitu práce a vašu spokojnosť. Tak na to myslite.