O ŠKODA SCALA si štebotajú už aj v módnej brandži

Scala
Novinky
Tlačová správa
Publikoval Denis

ŠKODA SCALA prináša so svojim novým dynamickým a emotívnym vzhľadom úplne novú definíciu triedy kompaktných vozidiel. Zaujme perfektnými proporciami, čistými plochami a plynulými líniami, pričom stále pôsobí moderným a športovým dojmom. Svoju eleganciu a sebavedomie teraz prenáša vďaka šperkárke Dane Vrabcovej zo Štebotavo aj do sveta módy. Originálna kolekcia šperkov je inšpirovaná práve novou ŠKODA SCALA. Je ušitá výlučne s použitím českého šujtášu a kryštálov, ktoré charakterizujú aj dizajn samotného vozidla.

Dizajn ŠKODA SCALA sa pretavil do módy

Model ŠKODA SCALA ukazuje, ako prvé sériové vozidlo, nový emocionálny dizajnový jazyk exteriéru a interiéru, ktorého typickými prvkami sú nové kryštalické tvary, dynamické línie a precízne spracované detaily. Ako prvé vozidlo značky ŠKODA v Európe ukazuje SCALA svoju silnú identitu nápisom ŠKODA na piatych dverách namiesto loga. Nápis ŠKODA Crystal Lighting na predných svetlometoch a ostro rezaných zadných svetlách zároveň odkazuje na tradíciu českých sklárov. Nový emotívny dizajnový jazyk sa teraz pretavil vďaka Dane Vrabcovej aj do elegantných módnych doplnkov.

ŠKODA SCALA priniesla úplne nový dizajnový jazyk. Je plný emócií a zároveň unikátne prepája vlastnosti, ktoré sú pre nás pri vozidlách dôležité. Kryštalické prvky, ktoré sú pre model SCALA typické si zaslúžia pozornosť. Aj preto sme oslovili Dankou Vrabcovou, ktorá kryštál využíva vo svojej tvorbe. Značka ŠKODA, rovnako ako Štebotavo prináša nové a netradičné prvky do svojej oblasti a zároveň aj radosť a úžitok svojim zákazníkom. Verím, že vodičky za volantom ŠKODA SCALA sa budú rovnako výnimočne cítiť aj pri nosení týchto nádherných doplnkov," uviedla Lenka Kalafut Lendacká, PR manažérka spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Šperky, ktoré prinášajú pocit výnimočnosti

Dana Vrabcová je talentovaná šperkárka, ktorá tvorí pod značkou Štebotavo. Jej šperky sú iné ako tie, ktoré poznáte. Sú farebné, jedinečné, od tých malých až po skutočné veľké v štýle tzv. „statement jewellery“. Všetky sú šité ručne, každý kus je originál a vďaka tvárnemu materiálu, ktorý umožňuje splniť aj tie najtajnejšie a najbláznivejšie farebné želania, prináša svojim majiteľkám pocit výnimočnosti. Štebotavé šperky sú jednoducho pre všetky dámy, ktoré sa chcú páčiť. Samy sebe i okoliu.

Kolekcia SCALA

Doplnky inšpirované vozidlom ŠKODA SCALA sa vyznačujú tým, že sú napriek svojej veľkosti mimoriadne ľahučké. Sú ušité ručne zo špeciálnych textilných prámikov, brúsených kryštálov a drobných korálikov, takže sa nosia naozaj príjemne. Kovové súčasti v podobe zapínania či háčikov sú zo striebra, a tak sú vhodným doplnkom aj pre dámy s citlivou pokožkou či alergiami. S využitím výlučne českého šujtášu, kryštálov, ale aj farbou či tvarom nadväzuje bez pochýb na český pôvod a emotívny dizajn vozidla SCALA. Strieborné metalické vlákna a množstvo drobných korálikov do kolekcie zároveň vnáša eleganciu, ktorá vyžaruje aj zo samotného auta.

Keď ma ŠKODA AUTO SLOVENSKO oslovila na spoluprácu a predstavila mi model SCALA, bolo jasné, že okrem krásnej parížskej modrej farby do kolekcie prenesieme aj hladké línie a kryštálové detaily. Tvorbu kolekcie som poňala veľmi lokálne, keďže všetok použitý materiál pochádza od českých výrobcov, vrátane kryštálov s dokonalým výbrusom. Kolekciu šperkov SCALA som tvorila niekoľko týždňov a som veľmi vďačná za príležitosť ukázať, že poctivou remeselnou prácou možno pomerne ľahko prepojiť dva zdanlivo odlišné svety," približuje šperkárka Dana Vrabcová.

Štebotavo zaradí kolekciu SCALA do ponuky, takže si ju bude možné objednať na stránkach www.stebotavo.sk.

SCALA ako nová definícia kompaktnej triedy

Vozidlom SCALA definuje ŠKODA úplne nanovo kompaktnú triedu. Názov SCALA pochádza z latinčiny a v preklade znamená schody, rebrík alebo meradlo. Kompaktným automobilom, ktoré ponúka nové technológie, vysokú funkčnosť, najmodernejšie možnosti konektivity a emocionálny dizajn, vystúpila značka ŠKODA v oblasti vývoja vozidiel vďaka modelu SCALA hneď o niekoľko priečok vyššie. ŠKODA SCALA ponúka tiež vysokú úroveň aktívnej a pasívnej bezpečnosti, Bi-LED predné svetlomety a full LED zadné skupinové svietidlá. Ako je pre vozidlá ŠKODA typické, ponúka ŠKODA SCALA dostatok miesta pre batožinu aj cestujúcich a množstvo prvkov Simply Clever.